25 kwietnia 2019 roku podczas VIII zwyczajnej sesji Rady Gminy zostały wręczone nagrody Wójta Gminy Drwinia Jana Pająka za szczególne osiągnięcia sportowe najwybitniejszym sportowcom z terenu gminy Drwinia.
Stało się już tradycją, bo od 2011 r. mieszkańcy gminy uzyskujący szczególne osiągnięcia sportowe zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, w danym roku otrzymują nagrody pieniężne i wyróżnienia od wójta gminy Drwinia. W tym roku nagrodzono aż 9 osób: Joannę Tomala, Krzysztofa Kozaka, Maję Twardowską, Marię Paluch, Mirosława Tabora, Jakuba Smolenia, Dawida Burka, Jakuba Pasiuta, Damiana Bochenka. Należy nadmienić, że niektóre z wyróżnionych w bieżącym roku osób osiągają bardzo duże sukcesy sportowe od kilku lat.
Władze gminy wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulują i życzą kolejnych sukcesów.
A tak prezentują się wyniki wyróżnionych sportowców:
1) Joanna Tomala za zajęcie:
- I miejsca w Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w strzelaniach pneumatycznych w konkurencji Ppn 60 kobiet w Wrocławiu,
- II miejsca w Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w konkurencji Psp 30+30 kobiet (Wrocław)
- I miejsca w klasyfikacji zespołowej w Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w konkurencji Ppn60 i I miejsca w klasyfikacji zespołowej w Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w konkurencji Psp 30+30 kobiet we Wrocławiu,
- IV miejsca w klasyfikacji zespołowej na Mistrzostwach Świata w Korei
- 17 miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Świata w Korei
- II miejsca w zawodach międzynarodowych Grand Prix Nowi Sad (Serbia)
2) Krzysztof Kozak za zajęcie:
- III miejsca - Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w judo w Bytomiu
Ponadto zajął:
- III miejsce w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w judo w Sochaczewie
- V miejsce w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w judo w Gdyni
Członek kadry narodowej juniorów objęty szkoleniem centralnym przez Polski Związek Judo.
3) Maja Twardowska za zajęcie:
- III miejsca na VIII Międzynarodowym Turnieju Judo dla dzieci i młodzieży „Pokonujemy granice” w Bielsku Białej
- I miejsca na XV Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie
- I miejsca indywidualnie na XXI Międzynarodowym Turnieju w Kopalni Soli w Bochni •
- I miejsca drużynowo na XXI Międzynarodowym Turnieju w Kopalni Soli w Bochni
- I miejsca na Międzynarodowym Turnieju Judo w Michalowcach na Słowacji
- III miejsca na XX Międzynarodowym Pucharze Polski Warsaw Judo Open w Warszawie
- I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Judo w Martinie na Słowacji.
4) Maria Paluch za zajęcie:
- V miejsca drużynowo w kategorii kata w Mistrzostwach Świata Dzieci karate w Wilnie
Ponadto:
- III miejsca indywidualnie w kat. Kata na XIV Mikołajkowym Turnieju Karate w Niepołomicach
5) Mirosław Tabor za zajęcie :
- I miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (Mistrza Polski) w futsalu w kat. do lat
18-tu (Bielsko-Biała),
- III miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu w kat. do lat 20-tu
6) Jakub Smoleń za zajęcie:
- I miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (Mistrza Polski) w futsalu w kat. do lat
18-tu (Bielsko-Biała) ponadto nagrodę najlepszego zawodnika meczu finałowego
- II miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (Wicemistrza Polski) w futsalu w kat.
do lat 16-tu (Mikołów)
- III miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu w kat. do lat 20-tu ponadto
nagrodę najlepszego zawodnika meczu o III miejsce
7) Dawid Burek za zajęcie:
- II miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (Wicemistrza Polski) w futsalu w kat. do lat 16-tu.
8) Jakub Pasiut za zajęcie:
- II miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (Wicemistrza Polski) w futsalu w kat. do lat 16-tu.
9) Damian Bochenek za zajęcie:
- II miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (Wicemistrza Polski) w futsalu w kat. do lat 16-tu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z galerii.
Fot. i inf.: UG Drwina