czwartek, 19 stycznia 2023 08:22

18-latek dostał 5000 zł mandatu. Nie uwierzysz, co zrobił!

Autor Marzena Gitler
18-latek dostał 5000 zł mandatu. Nie uwierzysz, co zrobił!

5000 zł mandatu i 10 punktów karnych to kara dla 18-letniego mieszkańca powiatu wielickiego, który doprowadził do kolizji na rondzie na skrzyżowaniu DK 967 i DK 964 miedzy Dziekanowicami i Dobczycami. Jak się okazało wjechał na rondo pod prąd.

W poniedziałek 16 stycznia tuż po północy, oficer dyżurny dobczyckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na rondzie na granicy Dobczyc i Dziekanowic.

Patrol, który przybył na miejsce zastał dwa samochody osobowe, które wcześniej zderzyły się czołowo. Do kolizji doszło na rondzie na skrzyżowaniu DK 967 i DK 964 miedzy Dziekanowicami i Dobczycami.

Jak ustalili mundurowi, zanim doszło do zderzenia 18-latek kierujący hondą, jadąc od strony Gdowa, wjechał na rondo pod prąd. Tam zderzył się z prawidłowo jadącym oplem. Na szczęście kierowcy nie odnieśli poważnych obrażeń.

Młody kierowca z powiatu wielickiego, który prawo jazdy ma zaledwie od kilku miesięcy nie miał nic na swoje wytłumaczenie. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych. Na jego konto trafiło również 10 punktów karnych.

inf. i fot. Fb. Małopolska Policja

Myślenice - najnowsze informacje