wtorek, 22 czerwca 2021 15:09

22-latek bez powodu pobił 2 mężczyzn w restauracji. Usłyszał zarzuty

Autor Mirosław Haładyj
22-latek bez powodu pobił 2 mężczyzn w restauracji. Usłyszał zarzuty

Wadowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w lokalu gastronomicznym bez powodu pobił dwie obce mu osoby. Sprawca usłyszał trzy zarzuty.

12 czerwca Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach została powiadomiona o pobiciu dwóch mężczyzn w jednym z wadowickich lokali gastronomicznych. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, dwaj mieszkańcy Wadowic, w wieku 35 i 42-lat, zostali zaatakowani przez nieznanego im mężczyznę. Agresor bez żadnego powodu zaczął uderzać wadowiczan pięściami po całym ciele. Jeden z pokrzywdzonych został przewrócony na podłogę, a w chwili gdy chciał zadzwonić po pomoc, sprawca kopnął go w rękę, uszkadzając jego telefon, po czym uciekł. Pokrzywdzeni z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Kryminalni, w toku podjętych czynności, ustalili tożsamość sprawcy, którym okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Kilka dni temu, mężczyzna został zatrzymany w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Przedstawiono mu dwa zarzuty uszkodzenia ciała oraz zarzut uszkodzenia mienia. Czyny te zostały zakwalifikowane jako czyny o charakterze chuligańskim. Zatrzymany przyznał się do ich popełnienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór, poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju.  Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Inf. i foto: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje