niedziela, 5 stycznia 2020 09:10

28 finał WOŚP w Starym Sączu. Jakie atrakcje?

Autor Marzena Gitler
28 finał WOŚP w Starym Sączu. Jakie atrakcje?

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu zaprasza na 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Do zgarnięcia kultowe gadżety od WOŚP i od naszych sponsorów. Licytacje, pokazy, przepyszna zupa, wiele innych atrakcji…" zapowiadają organizatorzy.

Tegoroczny Finał WOŚP odbedzie się pod hasłem "Wiatr w żagle". Pieniadze będą zbiarane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

"Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia." - napisała na stronie akcji Fundacja WOŚP.

W programie imprezy występy Teatrzyka Integracyjnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Gniazdo”, zespołu z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu oraz uczniów i nauczycieli miejscowej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Gwiazdami wieczoru są Angela Gaber i Tomasz Dybała. Angela Gaber na co dzień koncertuje ze swoim projektem Angela Gaber Trio. Łączy etno-folk z muzyką nowoczesną i brzmieniami alternatywy. Jest laureatka wielu konkursów. Duet Angeli Gaber i Tomasza Dybały odbędzie się 12 stycznia w Kinie Sokół w Starym Sączu w ramach 28 finału WOŚP. "Biletem wstępu" na koncert będzie datek do puszki WOŚP.

"Do zgarnięcia kultowe gadżety od WOŚP i od naszych sponsorów.
Licytacje, pokazy, przepyszna zupa, wiele innych atrakcji… - zachęcają organizatorzy. - Jeśli nie uda Wam się być z nami 12 stycznia, możecie zasilic puszki stacjonarne, które od 20 grudnia czekają w:
– Kino Sokół, ul. Batorego 23
– Informacja Turystyczna, pl. św Kingi
– SamChem, ul. Krakowska
– Biurowiec, Rynek"

Foto: Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, Puszka 28. Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

Nowy Sącz - najnowsze informacje