środa, 5 sierpnia 2020 20:27

40 Pielgrzymka Krakowska wyrusza na szlak

Autor Marzena Gitler
40 Pielgrzymka Krakowska wyrusza na szlak

6 sierpnia mimo pendemii na pątniczy szlak na Jasną Górę oficjalnie wyrusza jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Krakowska. Inaugurującą pielgrzymkę mszę świętą odprawii o godz. 7 na Wawelu metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Część pątników wyruszająca z Krakowa spotka się na rozpoczynającej 40 jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę Krakowską mszy św., którą przed katedrą wawelską odprawi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Trasy poszczególnych wspólnot 6 sierpnia:

  • Wspólnota I – „prądnicka”: Kraków – Smardzowice
  • Wspólnota II – „śródmiejska”: Kraków – Biały Kościół (Wielka Wieś)
  • Wspólnota III – „podgórsko-wielicka”: Kraków – Narama
  • Wspólnota IV – „nowohucka”: Kraków – Skała
  • Wspólnota V – Mszana Dolna – Myślenice – Gdów – Niepołomice: Kraków – Więcławice (Raciborowice)
  • Wspólnota VI – „skawińsko-czernichowska”: Skawina-Mników
  • Wspólnota VIII – „suska”: Jankowice – Płoki
  • Wspólnota IX – „bocheńska”: Kraków – Cianowice Duże

Choć oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na 6 sierpnia, część pątników już jest na trasie od kilku dni. Wspólnoty VIII oraz IX wyruszyły ze swoich rejonów z Bochni i z Suchej Beskidzkiej 4 sierpnia.

Posted by PPK wspólnota VIII Suska on Tuesday, August 4, 2020

W roku 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II kolejna 40. Piesza Pielgrzymka Krakowska z Wawelu na Jasną Górę, pod patronatem Metropolity Krakowskiego ks. abp Marka Jędraszewskiego wyruszy w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny pod hasłem "Wielka Tajemnica Wiary".

Z powodu epidemii PPK będzie inna niż zazwyczaj. Pielgrzymka zostanie zorganizowana w formie pielgrzymki dziewięć niezależnych pielegrzymek. Każda będzie liczyła maksymalnie  do 150 osób, wliczając w to osoby duchowne oraz posługujące w zabezpieczeniu pielgrzymki. Każda będzie szła inną trasą, mająca odrębne miejsca noclegowe, postoje, miejsca Mszy świętych. Obowiązywać też będą zasady rygoru epidemiologicznego w tym codzienny pomiar temperatury i maseczki.

Pisaliśmy o tym tu:

Ruszają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Będzie inna niż zazwyczaj
Epidemia koronawirusa nie przeszkodziła organizatorom 40 Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, która będzie podążąć ku Jasnej Górze w dniach 6-11 sierpnia. Jak będzie wyglądać i ile osób może się na nią zapisać?

Pielgrzymka narodziła się w 1981 roku z idei „Białego marszu”, jaki odbył się w Krakowie po zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II. Piesza Pielgrzymka Krakowska z Wawelu na Jasną Górę dotrze do Częstochowy 11 sierpnia.


foto i wideo PPK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje