wtorek, 24 marca 2020 09:27

5 powodów dla których warto zostać pielęgniarką

Autor Artykuł sponsorowany
5 powodów dla których warto zostać pielęgniarką

Pielęgniarstwo to bardzo trudny zawód. Wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, z którą nie każdy jest w stanie sobie poradzić. Jednak jeśli już myślimy o studiach pielęgniarskich, to warto poznać zalety tej pracy. Jakie one są?

Pielęgniarstwo, czyli wielki wybór

Pielęgniarstwo to bardzo obszerny dział. Każda z pielęgniarek różni się od siebie swoim personalnymi zainteresowaniami. Również miejsc pracy dla pielęgniarek nie brakuje. Blok operacyjnym, szkoła, żłobek, czy służba więzienna, to tylko część możliwości. Wszystkie te miejsca się od siebie różnią, na pierwszy rzut oka nawet bardzo. Jednak łączy je jedna, prosta rzecz. Jaka? Praca z człowiekiem. Większość pielęgniarek, kiedy kończy studia, nie wie, którą drogą powinna pójść. Nie jest to jednak wielki problem. Możliwość wyboru oraz zmian to ogromna zaleta tej pracy. Wszystko jest zależne jedynie od nas i naszych preferencji.

Możliwość łatwego pozyskania pracy

Nie ma co się oszukiwać, obecnie praktycznie wszędzie brakuje pielęgniarek. Słyszymy o tym w mediach, a w internecie aż roi się od ofert pracy w tym zawodzie. Każda osoba po studiach pielęgniarskich, kiedy uda się na rozmowy kwalifikacyjne, będzie miała możliwość wyboru. Jest to wielka zaleta. Jeszcze do niedawna tak nie było. Pielęgniarki musiały pracować tam, gdzie było miejsce, a wyjazdy spowodowane przydziałami było bardzo niekomfortowe. Dla osób, które interesują się chirurgią, katorgą byłaby praca na internie. Obecnie takich sytuacji nie ma, nie mamy także konieczności przymusowego trzymania się jednego oddziału.

Kontakt z ludźmi

Jest to dość specyficzna zaleta, gdyż dla niektórych może być wadą. W pielęgniarstwie należy lubić ludzi. Na pewno? I tak i nie. Kiedy w rozmowach z pacjentami nie czujemy się komfortowo, nie należy się martwić. Nie jest to najbardziej istotny element tej pracy. Część pielęgniarek zajmuje się sprawami administracyjnymi, a jeszcze inne pracują na salach operacyjnych. Jednak dla wielu osób kontakt z ludźmi jest po prostu miły. Ludzie chorzy i zdrowie, starsi i młodsi. Ten wielki rozrzut jest na swój sposób niesamowity.

Poczucie, że robi się coś ważnego

Kiedy zatrzymalibyśmy losowych ludzi na ulicy i zapytali ich, co dla nich jest najważniejsze, zdecydowana większość powiedziałaby, że życie oraz zdrowie. Badania socjologiczne jasno mówią, że życie i zdrowie dla wielu to najważniejsze wartości. Stawiamy je nawet ponad przyjaźń, miłość czy pieniądze. Pielęgniarstwo to właśnie zawód odnośnie do zdrowia i życia. W sporej liczbie krajów pielęgniarki są odpowiedzialne za promocję zdrowia w profilaktyce zawodowej. W naszym kraju ten aspekt nie jest jednak zbyt popularny. Dlaczego? Bo pielęgniarek ciągle brakuje. Jednak w czasie kryzysu spowodowanego chorobą jesteśmy z pacjentem oraz jego rodziną i im pomagamy. To bardzo ważne.

Spore umiejętności i wiedza

Nie ma co się oszukiwać, pielęgniarki, aby odpowiednio zająć się pacjentami, potrzebują wielkiej wiedzy oraz umiejętności. Wiele z nich ma poczucie, że wciąż nie wie wystarczająco dużo, jednak jest to wielka motywacja do dalszej nauk. Wszystkie osoby pracujące na takich stanowiskach powinny szanować siebie oraz swoją wielką wiedzę. Praca ta to nie jeden wielki wyścig. Do wszystkiego należy podchodzić ze spokojem, jaki w tej pracy jest bardzo ważny.

Jak widać, praca pielęgniarki wiąże się z szeregiem zalet. Niestety w naszym kraju ciągle brakuje osób na tym stanowisku. Może to właśnie ty w przyszłości będziesz jedną z nich? Ratowanie życia to cudowne uczucie zatem warto nad tym pomyśleć.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje