piątek, 4 marca 2022 11:27

5 wskazówek jak zminimalizować uczucie ciężkich nóg

Autor Artykuł sponsorowany
5 wskazówek jak zminimalizować uczucie ciężkich nóg

Uczucie ciężkich i opuchniętych nóg to problem, z którym mierzy się bardzo wiele osób, szczególnie kobiet. Powodowane jest niewydolnością żylną, która prowadzi do zastoju krwi żylnej. Schorzenie to jest uzależnione od wielu czynników i zadań, które wykonujesz na co dzień. Co więcej, uczucie ciężkich i opuchniętych nóg spowodowane może być także, wykonywaną pracą. Zapoznaj się z kilkoma poradami, które pomogą zminimalizować ryzyko występowania uczucia ciężkich i opuchniętych nóg.

Przyczyny występowania uczucia ciężkości i opuchniętych nóg

Istnieje kilka przyczyn, które wpływają na uczucie ciężkości nóg. Niestety jest to między innymi praca siedząca lub stojąca. Wykonywanie takiej pracy przez długie godziny, może powodować nasilenie się tego schorzenia. Dzieje się tak, ze względu na zwiększenie ciśnienia żylnego, co z kolei prowadzi do zastoju krwi. Inną przyczyną występowania tego schorzenia, jest także nieodpowiednia dieta i otyłość. W tym przypadku żylaki mogą tworzyć się, ze względu na większe obciążenie kończyn dolnych. Kolejnymi czynnikami wpływającymi na występowanie tych zaburzeń, jest brak aktywności fizycznej, wiek, czy leczenie hormonalne.

Objawy choroby - najbardziej charakterystyczne

Bez wątpienia jednym z najbardziej charakterystycznych objawów występowania tego schorzenia, są prześwitujące przez skórę naczynia żylne. Ponadto jest to także ból, może być on umiejscowiony w jednym, konkretnym miejscu, bądź trudny do zlokalizowania. Rozwinięta choroba objawia się przebarwieniami na skórze, obrzękiem, owrzodzeniami, czy żylakami. Jeśli zauważysz któryś z objawów u Ciebie, koniecznie szybko reaguj. Tylko w ten sposób pozbędziesz się tego problemu.

Jak radzić sobie z uczuciem ciężkości nóg?

Przede wszystkim zadbaj o prawidłową postawę ciała. Pamiętaj, by się nie garbić, wyprostować plecy, a nogi utrzymywać w lekkim rozkroku. Jeśli masz taką możliwość, w ciągu dnia unoś nogi ponad tułów. Unikaj za to krzyżowania nóg, które również utrudnia prawidłowy przepływ krwi. Warto zwrócić uwagę także na to, jakie obuwie nosisz. Wysokie obcasy niestety przyczyniają się do pogłębienia tego schorzenia. Pamiętaj, że rozmiar obuwia również ma bardzo duże znaczenie. Buty powinny być odpowiednio dopasowane. Co więcej, warto wybierać obuwie z wysokiej jakości materiałów, które przepuszcza jak najwięcej powietrza. Doskonałym sposobem na radzenie sobie z uczuciem ciężkości nóg, są także masaże i relaksujące kąpiele. Po takiej kąpieli możesz posmarować nogi maścią chłodzącą, która przyniesie ulgę. Istnieją również produkty, które mogą pomóc Ci w przywróceniu prawidłowego krążenia.  W sklepie Relaxsan znajdziesz także pończochy uciskowe 2 stopnia, majtki ciążowe, a także inne produkty przeciwżylakowe, a także dla kobiet w ciąży.

Postępując zgodnie z powyższymi zaleceniami, możesz zminimalizować ryzyko wystąpienia uczucia ciężkości i opuchniętych nóg. Niestety problem ten jest coraz bardziej powszechny wśród kobiet w dorosłym wieku. Dlatego warto w szczególny sposób zadbać o nogi, a podczas pracy przyjmować odpowiednią postawę.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje