czwartek, 13 lutego 2020 12:24

Andrzej Duda pod wrażeniem po wizycie brzeskim zakładzie

Autor Marzena Gitler
Andrzej Duda pod wrażeniem po wizycie brzeskim zakładzie

Skala produkcji robi wrażenie, a zatrudnienie budzi szacunek – podsumował prezydent Andrzej Duda, który w środę zwiedził brzeski Can-Pack SA.

W drodze do Zakliczyna prezydent złożył wizytę w zakładzie Can-Pack S.A. w Brzesku. Firma jest największym w producentem kapsli oraz puszek do napojów. Zajmuje czwarte miejsce na liście największych producentów puszek oraz drugie wśród producentów kapsli na świecie. Wiceprezes zarządu Grupy CANPACK dr hab. Małgorzata Podrecka jest członkiem Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP.

CANPACK S.A. w Krakowie powstała w 1992 roku jako spółka zależna Pol-Am-Pack S.A., utworzona dla produkcji aluminiowych puszek napojowych o pojemności 330 ml i aluminiowych wieczek łatwo otwieralnych SOT 206. Pierwszą linię produkcyjną uruchomiono w fabryce puszek napojowych w Brzesku w 1994 roku. Obecnie CANPACK S.A. jest podstawową spółką Grupy CANPACK stanowiącą centrum zarządzania Grupą.

Andrzej Duda swoją wizytę w brzeskim zakłądzie podsumował wieczorem na Twitterze:

Prezydent zatrzymał się w Brzesku jadąc do Zakliczyna, gdzie otrzymał honorowe obywatelstwo miasta i spotkał się z mieszkańcami.

foto: KPRP

zobacz też:

Andrzej Duda honorowym obywatelem Zakliczyna
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Zakliczynie Andrzej Duda otrzymał tytuł honorowego obywatela. – Jestem ogromnie wdzięczny. To prawda, Zakliczyn jest dla mnie miejscem szczególnym. Przyjmuję to jako gest przyjęcia mnie do wspólnoty, jakby przygarnięcie do rodziny. Ma to dla mnie głęboką war…
Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje