środa, 20 października 2021 09:10

Aparaty słuchowe - jak dobrać odpowiedni tych aparatu do swoich potrzeb?

Autor Artykuł sponsorowany
Aparaty słuchowe - jak dobrać odpowiedni tych aparatu do swoich potrzeb?

Zastanawiasz się, który typ aparatu słuchowego wybrać? Aparat słuchowy wewnątrzuszny, czy może zauszny? Dowiedz się o zaletach i wadach każdego z tych rozwiązań!

Przed wyborem aparatu słuchowego, warto poświęcić nieco czasu i zapoznać się z podstawowymi typami aparatów: wewnątrzusznych oraz zausznych. Tak, by dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb i stylu życia. To niezbędny krok, bo dzięki temu wybierzesz ten konkretny model, który będzie Ci się nosiło z przyjemnością.

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne

To aparaty słuchowe, które wykonuje się indywidualnie, tak by pasowały do kształtu ucha oraz umożliwiały pełen komfort w odbiorze dźwięków. Są one dobrym wyborem przy prawie każdym typie ubytku słuchu. Aparaty wewnątrzuszne dzielą się na 5 typów - najmniejsze aparaty wewnątrzkanałowe ukryte wewnątrz przewodu słuchowego oraz największe, które są dopasowane do kształtu małżowiny usznej.

Ich ogromną zaletą jest dyskrecja i to, że w większości przypadków są one praktycznie niezauważalne. W aparatach słuchowych wewnątrzusznych można regulować głośność, wybierać programy i korzystać z dodatkowych opcji, które wpływają na wygodę  użytkowania. W porównaniu do aparatów zausznych, aparat wewnątrzuszny jest bardziej podatny na uszkodzenia, które są spowodowane wilgocią i woskowiną w uchu.

Aparaty słuchowe zauszne

Drugim typem aparatów słuchowych, który warto rozważyć są zauszne aparaty słuchowe. W tym przypadku praktycznie całe urządzenie jest schowane za uchem, prócz specjalnej rurki, która łączy aparat z wkładką do przewodu słuchowego. Zaletami aparatów słuchowych zausznych jest lepsze wzmacnianie dźwięków, niż w aparatach wewnątrzusznych, możliwość używania baterii, które pracują dłużej (w niektórych modelach dostępny jest akumulator z opcją ładowania). Co ważne - aparaty zauszne są mniej wrażliwe na wilgoć i woskowinę niż urządzenia wewnątrzuszne. Do wad aparatów zausznych możemy zaliczyć z pewnością fakt, że są o wiele łatwiejsze w zauważeniu, niż aparaty słuchowe wewnątrzuszne.

Problemy ze słuchem nie muszą wpływać na jakość Twojego życia. Nowoczesne aparaty słuchowe sprawią, że usłyszysz wszystko i dostosujesz program, funkcje i głośność do swoich potrzeb. Efekt? Możesz dalej robić to, co lubisz. Spotykać się z najbliższymi, oglądać telewizję i bez problemu funkcjonować w codziennych sytuacjach - bez stresu, że czegoś nie usłyszysz.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje