czwartek, 25 listopada 2021 13:15

To mogło się źle skończyć. Uszkodził gazociąg i instalację elektryczną

Autor Aleksandra Tokarz
To mogło się źle skończyć. Uszkodził gazociąg i instalację elektryczną

Podczas prac ziemnych operator koparki najpierw uszkodził gazociąg, a następnie instalację elektryczną, czym spowodował zapalenie ulatniającego się już gazu. Konieczna okazała się ewakuacja osób znajdujących się w pobliżu.

23 listopada, podczas wykonywania prac ziemnych przy jednej z inwestycji w Łęgu Tarnowskim operator koparki uszkodził biegnący w ziemi gazociąg. O uszkodzeniu zostali poinformowani pracownicy pogotowia gazowego z Tarnowa, którzy przyjechali na miejsce usunąć awarię. - Podczas naprawy, ten sam operator koparki został poproszony przez pracowników gazowni o pomoc. Polegało to na podkopaniu uszkodzonego gazociągu. Podczas pracy łyżką koparki został uszkodzony biegnący w ziemi kabel energetyczny, który zaiskrzył, co z kolei spowodowało zapłon ulatniającego się gazu – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W rejonie awarii podjęto decyzję o ewakuacji. W sumie z placówek handlowych i przedsiębiorstw tam działających strażacy ewakuowali 14 osób. Ostatecznie, z pomocą strażaków uszczelniono gazociąg i ugaszono pożar.

Zniszczeniu uległo metalowo-betonowe ogrodzenie prywatnej posesji oraz betonowy słup energetyczny. Czynności zakończono przed godziną 12. Ewakuowane osoby wróciły do swoich miejsc pracy. - Policjanci z Komisariatu Policji w Żabnie dokonali wstępnych ustaleń w tej sprawie. W toku dalszych czynności Policja wyjaśni czy doszło do zagrożenia dla życia zdrowia mieszkańców i czy ktoś  winien podnieść  z tego tytułu konsekwencje prawne – dodaje asp. sztab. Klimek.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje