piątek, 15 kwietnia 2022 11:06

Bandycki napad w Wieliczce. Matka ofiary szuka świadków

Autor Marzena Gitler
Bandycki napad w Wieliczce. Matka ofiary szuka świadków

Do szokującego wydarzenia doszło wczoraj w Wieliczce. Ktoś zaatakował samochód, którym poruszał się młody mężczyzna. Matka ofiary prosi o pomoc świadków.

"14.04.2022 godz. 19.30 ul. Wygoda w Wieliczce na wysokości stacji paliw wygoda został zaatakowany mój syn w samochodzie pegout 207 srebrny przez nieznanego sprawcę. Jeżeli ktoś był świadkiem i miał wideorejestrator proszę o kontakt z Komisariatem Policji w Wieliczce lub pod numerem telefonu (tu podany jest numer autorki postu - przyp. rad.)" - taki wpis ukazał się na wielickiej grupie Wieliczanie i Wieliczka - Miasto Gmina Powiat. Na zamieszczonych zdjęciach widać auto z rozbitą szybą w wyniku uderzenia jakimś ciężkim przedmiotem z dużą siłą. Post ma już 82 udostępnienie i wiele komentarzy.

Na kolejnych zdjęciach zamieszczonych przez inną osobę, widać, że wybita została też boczna szyba, a na siedzenie kierowcy posypały się odłamki szkła. Było więc groźnie. Na szczęście nikt przy tym nie ucierpiał.

Post zaniepokoił wielu mieszkańców, którzy zaczęli snuć domysły, dlaczego doszło do zdarzenia. Niestety wielicka Policja nabrała wody w usta nie odpisała na nasze pytania: czy atak był skutkiem użycia kija bejsbolowego czy podobnego narzędzia? Czy Policja wie jak doszło do ataku? Czy znany jest rysopis sprawcy, czy był zamaskowany, w jakim mógł być wieku? Czy został zabezpieczony zapis monitoringu z pobliskich kamer? Czy sprawca był pieszo, czy poruszał się samochodem?

- Potwierdzamy, iż został zgłoszony incydent w postaci wybicia szyby w samochodzie osobowym w dniu wczorajszym, tj. 14.04.2022r. w godzinach wieczornych. Natomiast na obecną chwilę nie udzielamy żadnych informacji z uwagi na dobro postepowania - poinformował Gło24 mł.asp. Rafał Rydz z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Miejmy nadzieję, że nagłośnienie sprawy pomoże w szybkim ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy bandyckiego napadu. Póki co jest on wciąż na wolności.

fot. Fb. Wieliczanie i Wieliczka - Miasto Gmina Powiat

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje