piątek, 12 sierpnia 2022 09:35

Będą dwa nowe ronda na Al. Piłsudskiego – umowa podpisana

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Będą dwa nowe ronda na Al. Piłsudskiego – umowa podpisana

Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę na przebudowę Alei Piłsudskiego wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Kamienną na rondo turbinowe i przebudową skrzyżowania z ul. Nawojowską na rondo małe.

– Szanowni Państwo inwestycje na nowosądeckich drogach nie zwalniają, znowu kilkanaście milionów złotych, które zainwestujemy w ulice Piłsudskiego, będzie to kompleksowe rozwiązanie, to dwa nowe ronda, jedno za wiaduktem kolejowym a drugie rondo klasyczne na styku z ulicą Nawojowską. Przede wszystkim pełna kompleksowość i bezpieczeństwo. Bardzo się cieszę, że firma podjęła się takiego zadania, ponieważ wejdzie w teren już 22 sierpnia. Planowane zakończenie prac jeszcze w tym roku, mam nadzieję, że jeszcze przed sylwestrem będziemy mogli się cieszyć nowym rozwiązaniem komunikacyjnym. Bardzo proszę o cierpliwość i przepraszam za utrudnienia, ale naprawdę budujemy dla was

– powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Zakres wykonywanych prac:

Nawierzchnia jezdni, chodniki, ścieżka rowerowa, ścieżka pieszo – rowerowa, zatoki autobusowe, zjazd indywidualny, wpusty deszczowe, oświetlenie uliczne, budowa kanału technologicznego.

Planowane zakończenie prac jeszcze w tym roku.

Inf./Fot. UM Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje