poniedziałek, 22 marca 2021 13:50

Biała Niżna. Śmiertelne potrącenie pieszego. Rodzina szuka świadków wypadku

Autor Aleksandra Tokarz
Biała Niżna. Śmiertelne potrącenie pieszego. Rodzina szuka świadków wypadku

Grybowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Białej Niżnej. Pieszy, w wyniku poniesionych obrażeń, zginął na miejscu. To już kolejny w ostatnim czasie tak tragiczny wypadek na drogach Sądecczyzny. Policjanci ponownie apelują o rozwagę na drodze.

- 19 marca około godziny 20:15 w Białej Niżnej, 30-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego kierując samochodem marki Renault potracił pieszego, który przechodził przez jezdnię kilkanaście metrów od wyznaczonego przejścia dla pieszych. W wyniku zdarzenia 56-letni mieszkaniec gminy Grybów zmarł na miejscu zdarzenia - tłumaczy podkom. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego, pracowali policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie oraz z grupy wypadkowej sądeckiej Policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku.

- Szukamy świadków tego zdarzenia- naocznych, nagrań z kamerki samochodowej, może jakiś prywatny monitoring. Każda informacja jest cenna – apeluje na Spotted Nowy Sącz rodzina zmarłego.

W regionie przybywa zakażeń. Jak wygląda sytuacja w sądeckim szpitalu?
W Małopolsce potwierdzono dziś 1 207 nowych zakażeń koronawirusem. W powiecie nowosądeckim przybyło 34 zakażonych. W Nowym Sączu 7. Mimo wszystko można stwierdzić, iż, póki co, sytuacja w sądeckim szpitalu jest opanowana. Dzisiaj przeorganizowano tam część oddziałów.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje