wtorek, 12 listopada 2019 13:57

Biało-czerwone obchody na tymbarskim rynku

Autor Marzena Gitler
Biało-czerwone obchody na tymbarskim rynku

Wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego na tymbarskim rynku rozpoczęłay się obchody Święta Niepodległości. Uświetniła zzęść artystyczną przygotowała SP w Tymbarku oraz SP w Podłopieniu.

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Tymbarku rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. dr Jan Banach. Tymbarski kościół zgromadził liczną grupę mieszkańców, delegacji straży pożarnych, w tym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, członków organizacji proobronnej Strzelec w Tymbarku oraz poczty sztandarowe Rady Gminy Tymbark, straży pożarnych, szkół oraz Światowego Związku Żołnierzy AK. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Parafialny w Tymbarku pod dyrekcją Piotra Taczanowskiego.

Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy udali się na tymbarski Rynek gdzie z uczennicami Szkoły Podstawowej w Podłopieniu Natalią Gawron i Kingą Piaskowy odśpiewali hymn narodowy przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton", pod batutą Andrzeja Głowy. Tymbarczanie w tym szczególnym dniu dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu".

Widowisko pod tytułem „Taniec flagi" przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Tymbarku pod opieką Jolanty Sawickiej.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie Wójta Gminy Tymbark Pawła Ptaszka. - Zanik poczucia interesu publicznego i wspólnoty wartości to początek końca narodu i społeczeństwa. Tak było w czasie schyłku I Rzeczypospolitej. Tak może stać się równiez i w dzisiejszej Europie. Historia nie spończyła się. Trwa i jest pisana przez nas, współczesnie żyjących - przestrzegał wójt Tymbarku i zaapelował o jedność i troskę o wspólną małą ojczyznę.

oraz złożenie w imieniu Samorządu Gminy wiązanki kwiatów pod pomnikiem Orląt Lwowskich w asyście młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec" OSW w Tymbarku.

Zwieńczeniem tegorocznych uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Podłopieniu pod okiem nauczycieli Jadwigi Majdy i Krzysztofa Wilka.

Robert Nowak

Limanowa - najnowsze informacje