wtorek, 2 czerwca 2020 13:46

Biblioteka Biecz wraca na swoje miejsce

Autor Marzena Gitler
Biblioteka Biecz wraca na swoje miejsce

Kończy się modernizacja i rozbudowa dawnej siedziby bieckiej biblioteki.  W najbliższym czasie wróci ona w swe stałe miejsce i wznowi działalność w odremontowanym, bardzo nowoczesnym obiekcie.

W dniu 15 maja 2020 r. została wydana decyzja o pozwoleniu na użytkowanie rozbudowanej części budynku administracji publicznej i biblioteki. Kończy ona postępowanie administracyjne prowadzone przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gorlicach. Jej wydanie poprzedzone było pozytywnymi opiniami Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gorlicach. W najbliższym czasie Biblioteka Biecz przeniesiona zostanie w swe stałe miejsce i wznowi działalność w odremontowanym, bardzo nowoczesnym obiekcie.

Zagrażająca zawaleniem konstrukcja budynku biblioteki i urzędu to już historia. Jego odremontowane wydanie jest nowoczesne oraz estetyczne. Po remoncie w budynku udało się uzyskać mnóstwo przestrzeni i światła, dzięki użyciu szkła. Wyeksponowane malowidła z dawnej synagogi nawiązują do dawnego, przedwojennego przeznaczenia tego miejsca. Piwnice zagospodarowane zostały pod wystawę upamiętniającą historię bieckich Żydów. Wystrój wnętrz również został zaaranżowany na miarę XXI wieku. Dawne półki z książkami odeszły już w niepamięć. Oprócz zawartości stricte książkowej, biblioteka będzie mieć bardzo bogato wyposażoną mediatekę. Wszystkie te czynniki sprzyjać będą pracy, czytaniu, poszerzaniu kontaktu z kulturą oraz umożliwią rozwój najmłodszym czytelnikom.

inf. i foto: UM Biecz

Gorlice - najnowsze informacje