czwartek, 4 lutego 2021 10:37

Bilet autobusowy za 1 złoty? W Wierzchosławicach to możliwe

Autor Aleksandra Tokarz
Bilet autobusowy za 1 złoty? W Wierzchosławicach to możliwe

Dzięki uruchomionych w Wierzchosławicach wewnątrzgminnych liniach autobusowych, mieszkańcy podróżują za złotówkę. Tani bilet jest efektem dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Na taką informację od dawna czekali mieszkańcy gminy Wierzchosławice. 1 lutego zostały uruchomione dwie linie komunikacji zbiorowej, które w znaczący sposób ułatwią poruszanie się po gminie. Decyzją wójta Andrzeja Mroza opłata za przejazd autobusem będzie symboliczna – 1 złoty. Jest to możliwe dzięki Funduszowi Rozwoju Przewozów Autobusowych, dzięki któremu dopłata do każdego kilometra wynosi 3 zł.

Autobusy kursują na trasach: Bobrowniki Małe – Rudka – Komorów – Gosławice – Ostrów – Wierzchosławice – Bogumiłowice – Sieciechowice – Mikołajowice oraz Wierzchosławice – Łętowice – Bogumiłowice – Wierzchosławice. Komunikacja nie dociera do Tarnowa.

Tarnowscy drogowcy mają ambitne plany. Co zaplanowano na ten rok?
Kontynuacja przebudowy ulicy Lwowskiej (wszystkie trzy etapy), rozbudowa węzłów komunikacyjnych i dróg dojazdowych w rejonie dawnego „Owintaru”, modernizacja ulic Nowy Świat, przebudowa ul. Równoległej, jak również ulic: Warsztatowej, Romanowicza oraz integracja transportu publicznego – to najkoszto…

Gmina Wierzchosławice jest drugim samorządem w powiecie tarnowskim, który zdecydował się na utworzenie wewnątrzgminnych linii autobusowych. Co ważne, komunikacja będzie funkcjonowała także w święta i weekendy.

Tarnów - najnowsze informacje