środa, 20 listopada 2019 15:11

Black Friday 2019 już w przyszłym tygodniu!

Autor Głos 24
Black Friday 2019 już w przyszłym tygodniu!

Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia. Myślimy już o prezentach dla najbliższych. Świetną okazją do zrobienia zakupów w najlepszych cenach jest Black Friday. Skąd się wziął ten zwyczaj?

Skąd się wziął Black Friday

Black Friday to coraz bardziej popularna akcja promocyjna, w czasie której można kupić wymarzone produkty z wyjątkową zniżką. Czarny piątek przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych i wiąże się ze Świętem Dziękczynienia, które rozpoczyna w USA okres zakupów świątecznych przed Bożym Narodzeniem.

Od drugiej połowy XIX wieku Święto Dziękczynienia obchodzone jest w Stanach w ostatni czwartek listopada. Od kilkudziesięciu lat obchodom towarzyszą parady, często sponsorowane przez lokalne sklepy. Piątek po Święcie Dziękczynienia to dzień, w który rozpoczynają się przedświąteczne promocje. Amerykanie tłumnie od wczesnych godzin porannych ustawiali się przed wejściem do centrów handlowych. Każdy chciał być pierwszy i kupić wymarzone produkty w najniższych cenach. Ze względu na panujący przy tym zwykle chaos, departament policji miasta Filadelfia nazwał go Black Friday – Czarny Piątek. Teraz coraz rzadziej widzi się sceny zakupowego szaleństwa. Zwyczaj spodobał się handlowcom na całym świecie, trafił do Europy i do Polski.

Black Friday jest coraz bardziej popularny w naszym kraju. Informacje o szalonych promocjach zobaczymy we wszystkich większych sklepach i galeriach handlowych. Polacy polubili ten zwyczaj, tym bardziej, że w naszym kraju wydaje się dużo na prezenty świąteczne i organizację świąt - nawet dużo więcej niż u sąsiadów. Jeśli chcemy robić zakupy „z głową” warto zaplanować je właśnie w okresie przedświątecznych promocji. Polacy o tym wiedzą i lubią zapolować na najlepsze okazje, a takie można znaleźć właśnie podczas Black Friday.

Dlaczego Black Friday to najlepsza okazja na zakupy?

Robienie zakupów jest przyjemne, zwłaszcza, gdy mamy świadomość, że na zakupie danej rzeczy zaoszczędziliśmy nawet kilkadziesiąt procent poprzedniej ceny. Handlowcy wiedzą, że tylko naprawdę duża zniżka przyciągnie do sklepu klientów. Że ich ceny muszą być bardziej atrakcyjne niż u konkurencji. Zdarza się, że promocje sięgają nawet 90% ceny. Organizując Black Friday niektórzy chcą zrobić miejsce na świąteczny asortyment, oferując transakcje wiązane - na przykład dwa produkty w cenie jednego, albo trzy za dwa.

Żeby nie dać się wciągnąć w zakupowe szaleństwo trzeba się do tego przygotować. Warto zrobić listę zakupów, odłożyć na ten cel specjalny fundusz. Przemyśleć jaki komu chcemy zrobić prezent. Black Friday to też okazja, żeby zadbać o siebie, o swój dom. Korzystając z promocji możemy pozwolić sobie na to, co wcześniej wydawało się nam za drogie. Kupić to, o czym marzyliśmy.

Black Friday to wielkie święto kupowania, ale jeśli mamy faktycznie na nim zaoszczędzić, nie możemy dać się ponieść emocjom i robić przemyślane zakupy. Kupować to co jest nam potrzebne.

Black Friday w Media Expert – to będą mega promocje!

W akcję włącza się też Media Expert, proponując z okazji Black Friday obniżkę cen najbardziej atrakcyjnych produktów. Co znajdziemy w promocyjnej cenie? Wszystko, co jest niezbędne w naszym domu. Warto właśnie w czasie Black Friday wymienić stary sprzęt i cieszyć się nowym - kupionym z gigantyczną zniżką.

Dzięki kupionym już teraz nowoczesnym, wielkim telewizorom możemy w rodzinnym gronie cieszyć się świąteczną rozrywką i zaśmiewać się, oglądając tradycyjnie film „Kevin sam w domu”, bez którego wielu nie wyobraża sobie programu telewizyjnego na święta.

Dzięki jeszcze lepszym laptopom, smartfonom czy tabletom będziemy mogli filmy oglądać wszędzie, a naszym bliskim, zamiast wysyłać kartki - złożyć życzenia online.

Elektroniczne urządzenia to też wymarzone prezenty dla dzieci i nastolatków. Okazja do wspólnej zabawy na przykład przy konsoli do gier, rodzinnej rywalizacji i wspólnego spędzania czasu. A jeśli spodziewamy się powiększenia rodziny i w naszym domu pojawi się nowy mały człowiek - już teraz możemy kupić w najlepszej cenie aparat fotograficzny, czy kamerę cyfrową, aby uwieczniać jego pierwszy uśmiech, pierwsze zabawy i pierwsze kroki.

Z myślą o przedświątecznych porządkach w promocyjnej ofercie są wszystkie sprzęty pomagające utrzymać porządek w domu – pralki, zmywarki, nowoczesne odkurzacze. Wymarzonym urządzeniem dla żony może być stacja parowa do prasowania albo parowe urządzenie do mycia okien. Dzięki nim codzienne czy cotygodniowe obowiązki staną się przyjemnością.

Warto też, jeszcze przed świętami, zrobić sobie prezent w postaci nowej kuchenki czy piekarnika lub choćby wielofunkcyjnego robota kuchennego. Wtedy przygotowanie świąt w rodzinnym gronie – rodziców, wujków i cioć i kuzynów nie doprowadzi nas do szaleństwa, ale będzie prawdziwym sukcesem.

Black Friday w tym roku przypada 29 listopada, ale w Media Expert nie musisz na niego czekać. Już teraz produkty w promocyjnych cenach czekają na ciebie w ramach akcji Black Weeks.

Styl Życia - najnowsze informacje