czwartek, 29 sierpnia 2019 08:36

Bochnia: Droga do szkoły powinna być bezpieczna

Autor Szymon Majewski
Bochnia: Droga do szkoły powinna być bezpieczna

Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym na drogach ponownie pojawią się uczniowie podążający do szkoły, aby po kilku godzinach pojedynczo klub w grupach wracać tą samą drogą do domu. Będą korzystać z jezdni, przejść dla pieszych, poboczy. Droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu każdego ucznia, aż do następnych wakacji. Pamiętajmy, że droga ta powinna być bezpieczna!

Aby tak było policjanci na drogach całego powiatu bocheńskiego  od 2 do 6 września 2019 r. realizować będą zadania w ramach akcji pod kryptonimem  „Bezpieczna droga do szkoły”.

Będą oni czuwać nad bezpieczeństwem pod szkołami znajdującymi się bezpośrednio przy ruchliwych ulicach, szczególnie zwracając uwagę na dzieci z klas I – IV Szkół Podstawowych.

Policjanci będą nadzorować zorganizowany przewóz dzieci i młodzieży autobusami szkolnymi. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować we wrześniu i październiku autobusy wykorzystywane w tym celu.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” adresowana jest także do wszystkich dorosłych, a w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny. Skierowana jest do kierowców, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, ponieważ dzieci nie zawsze przestrzegają zasad i przepisów ruchu drogowego.

Info i foto: KPP w Bochni

Bochnia - najnowsze informacje