sobota, 10 czerwca 2023 05:00

Bójka w nocnym autobusie. "Mężczyźni pobili się o Barkę"

Autor Katarzyna Jamróz
Bójka w nocnym autobusie. "Mężczyźni pobili się o Barkę"

Dzisiejszej nocy (8 czerwca) w jednym z autobusów na terenie Krakowa doszło do sprzeczki, która wywiązała się między dwoma mężczyznami. Ostra wymiana zdań przerodziła się w bójkę. Jej powodem miała być... Barka – ulubiona pieśń religijna Ojca Świętego, Jana Pawła II.

Do nietypowego zdarzenia doszło w czwartek (8 czerwca) w nocnym autobusie linii 662. Jeden z podróżujących transportem publicznym, zdecydował się na puszczenie z telefonu pieśni religijnej "Barka". Jego pomysł zdecydowanie nie przypadł do gustu innemu podróżującemu. Mężczyzna, ze względu na ból głowy i złe samopoczucie, poprosił o wyłączenie utworu. – On nie chciał tego zrobić. Po chwili między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań, która finalnie przerodziła się w bójkę. Doszło do rękoczynów, a kierowca, który został poinformowany o groźnej sytuacji, na przystanku Szwedzka zatrzymał autobus. Mężczyźni pobili się o Barkę – informuje nas czytelnik, który był świadkiem zajścia.

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – Mieliśmy taką interwencję dzisiejszej nocy około godziny 1:50 na przystanku Szwedzka, w autobusie linii 662. Pobiło się tam dwóch mężczyzn. Jeden z nich uciekł, a drugi (który miał lekką ranę na twarzy) nie zdecydował się zgłaszać sprawy na policję – powiedział w rozmowie z Głosem24 mł. insp. Sebastian Gleń.

Barka to pieśń religijna, która została napisana w 1974 roku przez księdza Stanisława Schmidta. Duchowny inspirował się hiszpańską pieśnią autorstwa Cesáreo Gabarain, który również skomponował do niej melodię. Barka była ulubioną pieśnią religijną Ojca Świętego, Jana Pawła II.

Fot. Czytelnik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka