środa, 13 kwietnia 2022 10:31

Brzesko. Rowerowy złodziej zatrzymany

Autor Katarzyna Jamróz
Brzesko. Rowerowy złodziej zatrzymany

Policjanci z Brzeska zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który ukradł rower z terenu dworca PKP. Rower został zwrócony właścicielowi, natomiast mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem.

W sobotę (26 marca) brzescy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru, do której miało dojść tego dnia, w godzinach rannych na terenie dworca PKP w Sterkowcu.

– Policjanci bardzo szybko wytypowali sprawcę i pojawili się w miejscu jego zamieszkania. Mężczyzna nie sprawiał wrażenia zaskoczonego „wizytą” policjantów i od razu przyznał się, że to on ukradł rower, który stał niezabezpieczony przy dworcu PKP w Sterkowcu

– informuje policja.

Mężczyzna oświadczył, że zabrał rower bo chciał sobie nim tylko pojeździć. W poniedziałek (28 marca), 59-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego usłyszał zarzut kradzieży roweru o wartości 600 zł. Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku sprawca musi się jednak liczyć z poważniejszymi konsekwencjami, bowiem czynu tego dopuścił się działając w warunkach tzw. recydywy.

Inf./Fot.: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje