środa, 6 listopada 2019 15:35

Budowa obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. Zobacz zdjęcia z drona

Autor Marzena Gitler
Budowa obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. Zobacz zdjęcia z drona

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała wczoraj najnowsze zdjęcia z inwestycji, którą buduje w Dąbrowie Tarnowskiej. Zobaczcie budowę z lotu ptaka.

#DąbrowaTarnowska trwa budowa obwodnicy. Postęp prac widoczny z lotu ptaka. @GDDKiA #Małopolska #ŁączymyPolskę #Tarnów @MI_GOV_PL pic.twitter.com/MPI4uo4JDB— GDDKIA Kraków (@GDDKiA_Krakow) 5 listopada 2019

Przypominamy, że nowa droga będzie miała blisko 7 kilometrów. Rozpoczyna się na 108 km istniejącej drogi krajowej nr 73 (na północ od Dąbrowy Tarnowskiej) w m. Gruszów Mały jako przedłużenie ul. Warszawskiej, a kończy na 115 km 115, włączeniem w istniejący przebieg drogi krajowej nr 73 (na południe od Dąbrowy Tarnowskiej) w ciągu ul. Piłsudskiego.

Nowo powstająca obwodnica będzie połączona z lokalnymi ciągami komunikacyjnymi za pomocą czterech skrzyżowań typu rondo. W ramach realizacji skrzyżowań konieczna jest przebudowa istniejącej sieci komunikacyjnej. WW sumie wybudowane zostanie też 5,52 km dród dojazdowych i serwisowych, które umożliwią komunikację do i z oraz obok obwodnicy.

Obwodnica pozwoli na wyprowadzenie ruchu ciężkiego z centrum miasta, poprawi bezpieczeństwo ruchu, skróci czas przejazdu w ruchu lokalnym i tranzytowym. DK nr 73 stanowi bowiem połączenie pomiędzy Tarnowem, a Kielcami i dalej Warszawą. Jej koszt to ponad 100 mln zł. Prace zgodnie z umową mają zakończyć się w kwietniu 2020 r.

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje