poniedziałek, 11 października 2021 11:28

Była prezes Wisły Kraków wyszła z więzienia. Marzena S. wpłaciła gigantyczną kaucję

Autor Norbert Kwiatkowski
Była prezes Wisły Kraków wyszła z więzienia. Marzena S. wpłaciła gigantyczną kaucję

Marzena S. przez wiele lat pełniła funkcję prezesa Wisły Kraków. Pod koniec października 2019 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu zdecydował o jej aresztowaniu na trzy miesiące ze względu na podejrzenia udziału w grupie przestępczej. W dniu dzisiejszym kobieta opuściła areszt po wpłaceniu gigantycznego poręczenia majątkowego.

Poręczenie majątkowe w wysokości 400 tysięcy złotych musi zostać wpłacone w terminie do wtorku 12 października. Dzięki temu - środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zostanie zmieniony m.in. na poręczenie, dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Co niezwykle istotne, jeśli poręczenie nie zostanie wpłacone w terminie – areszt, decyzją sądu, będzie nadal stosowany do 22 grudnia.

Według prokuratury Marzena S.-C. miała m.in. popełnić przestępstwa gospodarcze związane z wyrządzeniem szkody w mieniu spółki Wisła Kraków SA na łączną kwotę niemal 7,3 mln zł.

W uzupełnieniu decyzji Sądu Apelacyjnego w Poznaniu poinformowano, że areszt opuścili także dwaj inni podejrzani w tej sprawie: Damian D., oraz Robert Sz.

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Foto: Zrzut ekranu - YouTube (Własna edycja)

Kraków

Kraków - najnowsze informacje