piątek, 24 stycznia 2020 07:44

Chrzanowski szpital ma odnowioną porodówkę

Autor Katarzyna Domagała
Chrzanowski szpital ma odnowioną porodówkę

W wyremontowanej porodówce chrzanowskiego szpitala od kilku dni rodzą się pierwsze dzieci. Matki bardzo chwalą warunki, w jakich przyszło im przeżywać te niezapomniane chwile. Po remoncie kobiety mają do dyspozycji dwuosobowe, przytulne pokoje z łazienką i wc. Sale porodowe wyposażone są w nowoczesne łóżka porodowe.

Odnowiona porodówka to efekt jednego z kilku remontów, które prowadzone są w chrzanowskim szpitalu. Wszystko w trosce o pacjentów i dla ich komfortu.

Obecnie remonty prowadzone są na oddziałach neonatologii i ginekologii, a na każdym oddziale szpitalnym w budynku A modernizowane są wszystkie istniejące sanitariaty. Powstaną także nowe łazienki - po jednej na każdym oddziale. Prace  prowadzone są etapami, tak aby część remontowaną od części czynnej można było odgrodzić i zabezpieczyć stałymi, szczelnymi, tymczasowymi ściankami – mówi Urszula Bogdan, zastępca dyrektora ds. logistyki i infrastruktury Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.
Jedno z pierwszych dzieci urodzonych w wyremontowanej porodówce

Planowo remonty mają trwać do 30 czerwca. Wykonywane są w ramach projektu:„Modernizacja oddziałów szpitalnych oraz zakup aparatury medycznej celem poprawy jakości i bezpieczeństwa diagnozowania i leczenia pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie”. Projekt jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 i obejmuje:

  • Zakup sprzętu i aparatury medycznej.
  • Modernizację sanitariatów w budynku A polegającą na wykonaniu prac budowlanych związanych z wbudowaniem węzłów sanitarnych w pokojach łóżkowych, dostosowaniem części istniejących łazienek ogólnodostępnych z korytarza dla potrzeb osób niepełnosprawnych, oraz wymiana nienormatywnych drzwi do pomieszczeń sanitarnych na drzwi o wymiarach zgodnych z obowiązującymi przepisami.
  • Modernizację oddziału pediatrycznego poprzez częściowe wyburzenie ścian stanowiących podwójny korytarz, zwiększenie powierzchni sal łóżkowych oraz poprawę warunków pobytu rodziców lub opiekunów poprzez dostosowanie pomieszczeń oddziału do całodobowego przebywania opiekuna z dzieckiem.
  • Modernizację oddziałów zlokalizowanych w centralnej i zachodniej części kompleksu szpitalnego obejmująca blok A i blok C w zakresie II piętra, oddziały: Neonatologiczny, Ginekologiczno-Położniczy, Blok Porodowy. Wydzielenie ściankami sal porodowych oraz dostosowanie Bloku Porodowego wraz z salą cięć do obowiązujących przepisów i wymagań.

Info, foto: powiat-chrzanowski.pl

Chrzanów - najnowsze informacje