sobota, 5 lutego 2022 14:20

Chwile grozy na stacji benzynowej. Szaleniec chciał ją podpalić

Autor Katarzyna Jamróz
Chwile grozy na stacji benzynowej. Szaleniec chciał ją podpalić

Na długo zapamiętają to zdarzenie pracownicy jednej ze stacji paliw w gminie Gnojnik. Agresywny mężczyzna rozlewał paliwo oraz groził jej podpaleniem.

We wtorek (1 lutego) w godzinach po południowych, dystrybutor numeru alarmowego 112 otrzymał informację, że na jednej ze stacji paliw w gminie Gnojnik, nieznany mężczyzna rozlewa paliwo oraz grozi podpaleniem. Na miejsce od razu wysłano patrol policji.

Według relacji osoby zgłaszającej zdarzenie, mężczyzna w pobliżu dystrybutora rozlał paliwo, a następnie, trzymając w ręku zapalniczkę groził podpaleniem. Osobę, która chciała powstrzymać jego szaleńce zapędy uderzył pistoletem od dystrybutora.

Agresor wymachiwał również nożem. Dzięki zdecydowanej reakcji obsługi stacji oraz jej klientów, udało się odebrać od niego ostre narzędzie. Po chwili mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze z Czchowa, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia, błyskawicznie znaleźli i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 44-letni obywatel Ukrainy, który był pod wpływem alkoholu - miał ponad 2 promile we krwi.

Następnego dnia, 2 lutego zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

– Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące

– informuje policja.

Inf./Fot: Małopolska Policja

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje