28 osób zostało ewakuowanych z kopalni Janina w Libiążu, po tym jak wybuchł pożar na poziomie 500 metrów.
Do całego zdarzenia miało dojść około 2 w nocy. Co najważniejsze, wszystkich będących na zmianie pracowników udało się bezpiecznie ewakuować.
Na miejscu wciąż pracują służby, które badają przyczyny tego pożaru. Dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego przekazał, że chodzi o typowe działania otamowania zagrożonego rejonu i zwalczania pożaru.
Foto: Pixabay








![[12.03.2026] Pogoda w Małopolsce na piątek. Sprawdź pogodę w swoim mieście](https://cdn.glos24.pl/2026/03/Zamek-Rabsztyn_w300.webp)










![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)