środa, 11 stycznia 2023 14:01

Chwile grozy w powiecie krakowskim. Potrącone zostały aż trzy kobiety

Autor Norbert Kwiatkowski
Chwile grozy w powiecie krakowskim. Potrącone zostały aż trzy kobiety

To był bardzo niebezpieczny dzień na drogach powiatu krakowskiego. 10 stycznia doszło do dwóch groźnych wypadków z udziałem pieszych i pojazdów osobowych.

Pierwsze zdarzenie pochodzi z godzin porannych w Libertowie, gdzie przez osobówkę została potrącona 83-letnia piesza. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta wyszła w miejscu niedozwolonym na jezdnię zza zaparkowanego na poboczu samochodu i bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Kierujący próbując uniknąć zderzenia z pieszą, zjechał poza krawędź jezdni i najechał na tył zaparkowanego pojazdu.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Krzeszowicach, gdzie kierująca pojazdem osobowym na oznakowanym skrzyżowaniu, podczas skrętu w lewo, potrąciła dwie piesze 65 i 36-latkę. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kobiety przechodziły prawidłowo przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierująca osobówką po tym, jak potrąciła piesze, doprowadziła do czołowego zderzenia z pojazdem zatrzymanym przed pasami na przeciwległym pasie ruchu.

W obu przypadkach piesze nie doznały obrażeń ciała zagrażających ich życiu.  Okoliczności obu wypadków wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w ramach prowadzonych postępowań.

Fot. KPP w Krakowie

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje