piątek, 11 grudnia 2020 09:57

Co ze zwiększeniem podatku od nieruchomości w Skawinie? Podjęto decyzję

Autor Aleksandra Tokarz
Co ze zwiększeniem podatku od nieruchomości w Skawinie? Podjęto decyzję

Odbyło się głosowanie dotyczące podwyżki podatku od nieruchomości. Nowa stawka miałaby być wyższa o 7 groszy za metr kwadratowy od dotychczasowej. Na Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 9 grudnia, nad uchwałą głosowano w sumie 3 razy.

Wraz z pierwszym głosowaniem uchwała o podwyższeniu podatku o nieruchomości została przyjęta. Jeden z radnych Rady Miejskiej zgłosił jednak, że omyłkowo nacisnął zły guzik i zagłosował „za”. Głos ten przeważył nad prawidłowym przyjęciem uchwały. Burmistrz Norbert Rzepisko podkreślił, że decyzja nie powinna zostać podjęta przez przypadek lub czyjś błąd. W związku z tym zaproponował powtórzenie głosowania.

Rada Miejska zgodziła się z propozycją burmistrza i przystąpiła do ponownego głosowania. Tym razem w wyniku nastąpił remis, co oznacza, że uchwała nie została przyjęta. Po raz kolejny jednak dwójka radnych zgłosiła, że źle oddała głos. Zarządzono kolejne głosowanie.

Mieszkańcy gminy Zielonki od nowego roku zapłacą więcej za odbiór i zagospodarowanie odpadów
Od 1 stycznia 2021 roku w gminie Zielonki wzrosną opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Zmieni się też sposób odbioru bioodpadów. Co ma wpływ na wzrost cen odbioru odpadów? Na wzrost ceny mają wpływ m.in. rosnące koszty prac firm wywozowych, prądu, paliw, wysokie wymogi techniczne dla pojazd…

Wynikiem ostatniego, trzeciego głosowania ponownie był remis. Uchwała nie została przyjęta, a co za tym idzie stawki podatku od nieruchomości w 2021 roku pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Fot. Facebook/Gmina Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje