piątek, 4 marca 2022 09:35

Czy wiesz jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy wiesz jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja?

Każda kobieta chce się ze sobą dobre czuć. Z tego względu rano i wieczorem stosujemy liczne kosmetyki, które mają przynieść oczekiwane rezultaty. W sieci znajdziemy mnóstwo pomysłów co i jak stosować ,by cieszyć się nieskazitelną i promienną cerą długie lata. Z uwagi na ogrom informacji już same nie wiemy, który sposób będzie dla nas najlepszy. Proponowane rozwiązania bywają też nieco skomplikowane i czasochłonne, a jak wiemy w dzisiejszej rzeczywistości czas jest na wagę złota i nie zawsze możemy spędzać go godzinami w łazience. Poniżej znajdziesz trzy najważniejsze obszary, o które powinnaś zadbać, by cieszyć się dobrą kondycją skóry bez niedoskonałości.

Oczyszczanie

Pierwszą częścią wieczornej pielęgnacji jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Z pewnością kojarzysz trzy podstawowe fazy, które należy wykonać, jednak jeśli nie obiło Ci się o uszy to zagadnienie, spieszymy z jego przybliżeniem. Na samym początku musimy pozbyć się makijażu, który z pewnością wykonałyśmy rano. W tym celu korzystamy z płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu. Pamiętajmy o tym, by robić wszystko delikatnie unikając silnego tarcia skóry. To etap, który najprawdopodobniej wykonuje każda z nas. Natomiast nie jest to koniec, ponieważ teraz czeka nas dokładne umycie twarzy przy pomocy żelu lub pianki. Pozwoli to na dogłębne pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, które z pewnością licznie nagromadziły się w ciągu całego dnia. Z pewnością nie powinnyśmy pomijać tego kroku. Trzecią, a zarazem ostatnią, fazą oczyszczania, jest nałożenie tonika. Wykonujemy to w celu przywrócenia skórze jej naturalnego pH. Jeśli to zbagatelizujemy, kosmetyki, które będziemy nakładać na twarz nie będą mogły odpowiednio się wchłonąć i spełnić swojej roli.

Kosmetyki

Mając świadomość jak powinno przebiegać prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy, czas przejść do kosmetyków, w które warto jest się zaopatrzyć. Nasza kosmetyczna na pewno powinna powiększyć się o produkty mające w składzie kolagen. To on jest odpowiedzialny za elastyczność i gęstość skóry. Niestety wraz z wiekiem jego produkcja zaczyna spadać, więc im wcześniej zaczniemy go stosować tym lepiej. Po drugie, dobrze jeśli znajdzie się tam również esencja nawilżająca do twarzy. Na noc warto korzystać z nieco bardziej tłustych produktów, ponieważ to właśnie podczas snu nasza skóra najlepiej się regeneruje. Wykorzystajmy to maksymalnie. Oprócz tego, możesz zainwestować w serum z retinolem, który zagwarantuje Ci młody wygląd na dłużej. Raz w tygodniu możesz postawić na wykonanie peelingu. W zależności od tego jaką masz cerę wybierz peeling mechaniczny lub enzymatyczny. Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w maseczki, których właściwości pozwalają jeszcze głębiej wniknąć składnikom w warstwy skóry.

Co więcej?

Oczywiście to nie koniec wieczornej pielęgnacji cery, ponieważ czeka nas jeszcze masaż. To czynność, która nie jest jeszcze praktykowana na tak szeroką skalę jak powinna, jednak na szczęście świadomość w tym obszarze ciągle wzrasta. Dlaczego właściwie powinniśmy go wykonywać? Po pierwsze pozwoli nam pozbyć się lub spłycić powstałe zmarszczki. Po drugie, przyczyni się do zwiększenia napięcia skóry, co będzie skuteczną walką z niedoskonałościami, które potencjalnie mogłyby pojawić się w przyszłości. Po trzecie, regularny masaż poprawi kontur Twojej twarzy. Jeśli borykasz się z tak zwanym drugim podbródkiem lub chcesz uwidocznić kości policzkowe jest to świetny sposób, aby to osiągnąć. W celu jego wykonania nie potrzebujesz tak naprawdę żadnego sprzętu, ponieważ wystarczą Ci jedynie Twoje dłonie. Natomiast jeśli chcesz w to zainwestować, warto zaopatrzyć się w roller i kamień gua sha.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje