wtorek, 20 sierpnia 2019 11:58

Czym kierować się przy wyborze lokalu na wesele?

Autor Artykuł sponsorowany
Czym kierować się przy wyborze lokalu na wesele?

W stolicy Małopolski aktywnie działa wiele lokali weselnych. Obok hoteli i restauracji, sale weselne w Krakowie mieszczą się w domach weselnych, w karczmach oraz remizach strażackich. Każda sala weselna posiada swój własny klimat, wystrój oraz oferuje zróżnicowane usługi. Jak spośród nich wybrać lokal na wymarzoną zabawę weselną w stolicy Małopolski? Na co zwracać szczególną uwagę?

Kiedy zarezerwować salę weselną?

Przystępując do poszukiwania lokalu na wesele warto uświadomić sobie, że tak naprawdę nie ma rozwiązań idealnych. Każda sala weselna posiada bowiem swoje zalety, ale także i pewne wady, które jednak nie dla każdego będą istotne. Ważne więc, aby jak najlepiej poznać dostępne sale weselne w Krakowie oraz spośród nich wybrać ofertę najlepszą dla nas. Lokal weselny powinien być dostosowany do oczekiwań pary młodej oraz uwzględniać wymagania i preferencje jej gości.

W pierwszej kolejności warto powiedzieć, kiedy powinniśmy zarezerwować lokal na zabawę weselną. Popularne sale weselne w Krakowie mają pozajmowane terminy często z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, warto więc jak najwcześniej rozpocząć poszukiwania idealnej oferty. Przyjmuje się, że salę warto zarezerwować na co najmniej rok przed planowanym ślubem i jest to rozsądny termin, który pozwoli mieć więcej możliwości wyboru.

Wielkość sali weselnej a liczba zaproszonych gości

Rozmiar lokalu weselnego powinien mieć kluczowe znaczenie przy jego wyborze. Powierzchnia sali weselnej powinna być dostosowana do liczby gości. Zbyt duża sala weselna nie będzie dobrze wyglądała na zdjęciach i filmie, gdyż będzie sprawiała wrażenie pustej, z kolei za mały lokal będzie mało komfortowy dla gości, którzy będą źle bawili się w tłoku. W sytuacji, kiedy wahamy się, czy wybrać mniejszą, czy większą salę, lepszą decyzją będzie postawienie na tę mniejszą - istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że niektórzy goście nie będą mogli pojawić się na zabawie.

Oglądając sale weselne w Krakowie warto także upewnić się, czy wybrane oferty nie posiadają tzw. minimalnej liczby gości. Nie będą one bowiem dobrą opcją na organizację niewielkiego, kameralnego przyjęcia na np. 30-50 osób. W takiej sytuacji lepiej rozejrzeć się za lokalem, który nie posiada takiego kryterium, ewentualnie poszukać sali, która specjalizuje się w organizacji małych wesel. W Krakowie będą to głównie hotele oraz restauracje.

Kształt sali weselnej i układ stołów

Podczas przyjęcia goście nie tylko tańczą na parkiecie, ale także sporą część zabawy spędzają na rozmowie przy stołach oraz jedzeniu. Aby czas spędzony na weselu był dla nich najbardziej komfortowy, warto zwrócić uwagę na kształt sali oraz układ stołów. Najlepszym wyborem są sale kwadratowe, w których stoły ustawione są wzdłuż ścian. Część przeznaczona na zabawę usytuowana jest natomiast w centrum lokalu, co pozwala siedzącym gościom na śledzenie zabawy oraz daje szybki dostęp do parkietu.

Stoły mogą być tradycyjnie ustawione wzdłuż boków sali i być ze sobą połączone w tzw. podkowę lub stać osobno. Jeśli zależy nam na integracji gości, warto postawić, które będą ze sobą połączone. Jeśli natomiast preferujemy rozsadzić gości wedle koligacji rodzinnych i wzajemnych sympatii, dobrą opcją będzie lokal z osobnymi stołami o okrągłym kształcie.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: sale weselne Kraków – więcej na WeselezKlasa.pl.

Styl Życia - najnowsze informacje