wtorek, 24 września 2019 13:34

Dąbrowa Tarnowska: Wystawa z Andrzejem Krzywym

Autor Marzena Gitler
Dąbrowa Tarnowska: Wystawa z Andrzejem Krzywym

21 września piętnastu członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego zaprezentowało swoje prace w galerii Dąbrowskiego Domu Kultury. Imprezą towarzyszącą było spotkanie muzyczne z Andrzejem Krzywym, promujące jego książkę.

Wystawę otworzyli Elżbieta Wiatr - Prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego i Paweł Chojnowski - dyrektora DDK.

Na wystawie można podziwiać prace: Anny Morawiec, Małgorzaty Mazur, Iwony Bielaszka-Podsada, Danuty Szczygieł, Edmunda Wilk, Ewy Łazowskiej, Stanisława Strońskiego, Barbary Gawlik, Sylwii Bubel, Wiktorii Kopieć, Agaty Wrona, Wiktora Mazur, Jacka Sąsiadka, Małgorzaty Niewiadomskiej i Wiktorii Wieczorek.

W wernisażu wzięli udział autorzy prac wraz z rodzinami, bliskimi i miłośnicy sztuki. Nie zabrakło przedstawicieli władz. Obecni byli między innymi: poseł Wiesław Krajewski i Lesław Wieczorek – starosta dąbrowski, który wręczył pamiątkowe upominki wszystkim wystawiającym swoje prace artystom. Nie zabrakło też dyrektorów instytucji i prezesów stowarzyszeń: Jarosława Boryczki z Zespołu Szkół  w Brniu, Krystyny Guzik z Uniwersytet Trzeciego Wieku przy DDK oraz Mariana Łączyńskiego – prezes oddziału Krajowego Związku Emerytów i Rencistów.

Ekspozycja zawiera obrazy, grafiki, rękodzieło, rzeźbę, ręcznie wykonywane kartki okolicznościowe, biżuterię. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach pracy DDK (od wtorku do soboty 8:00-21:00, poniedziałki i niedziele 15:00-21:00, soboty 10:00-21:00) do końca listopada.

Imprezą towarzyszącą było spotkanie muzyczne z Andrzejem Krzywym, promujące jego książkę „Na krzywy ryj. Szczera spowiedź lidera De Mono”. Było to kolejne wydarzenie artystyczne w ramach zadania „Spotkania z kulturą bliską i daleką”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego (3.edycja). Organizatorami projektu są burmistrzowie trzech gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Podobne spotkania odbyły się 19 i 22 września w pozostałych dwóch gminach.

Spotkanie w DDK było bardzo udane. Po rozmowie z liderem legendarnej grupy De Mono przeprowadzonej przez gospodarza domu kultury, dyrektora Pawła Chojnowskiego, Andrzej Krzywy w asyście swoich muzycznych przyjaciół z regionu, w tym Wojtka Klicha, zaśpiewał z liczną publicznością kilka piosenek, a następnie podpisywał swoje książki, fotografując się i rozmawiając w holu kina „Sokół” z fanami.

Inf. i foto: DDK

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje