wtorek, 4 maja 2021 12:15

Designerskie lampy sufitowe - jakie wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Designerskie lampy sufitowe - jakie wybrać?

Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniej lampy sufitowej? Urządzasz wnętrze i nie wiesz, jaką lampę wybrać? Wielość modeli lamp i możliwości oświetleniowych trochę Cię przytłaczają? Nie wiesz, na jakie oświetlenie się zdecydować? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Jakie oświetlenie wybrać?

Uzyskanie właściwego światła sufitowego jest niezwykle ważne dla oświetlenia naszych domów. Wybór idealnego światła sufitowego może zapewnić o wiele więcej niż tylko światło do pokoju! Kiedy masz to prawo, pomoże podnieść i oświetlić swój projekt. Jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci przejść przez powszechne pułapki związane z wyborem lamp sufitowych. Bądź pewny, że kiedy wybierzesz swoje oświetlenie, będzie ono idealne.

Wielkość lampy sufitowej

Po pierwsze, obliczmy właściwy rozmiar lampy dla wielkości Twojego pokoju. Można go zwiększyć lub zmniejszyć o 10% w zależności od osobistych upodobań.

Tak jak jedna zła miara może zepsuć lub zniszczyć przepis, tak wybór niewłaściwego rozmiaru oprawy oświetleniowej może poważnie zakłócić designerski charakter Twojej przestrzeni. Projektanci zalecają znalezienie szczęśliwego środka pomiędzy zbyt dużym i zbyt małym; w ten sposób oprawa będzie harmonizować ze skalą przestrzeni, nie przytłaczając jej i nie sprawiając wrażenia dziwnie małej. Właściwe dobranie oprawy w każdym pomieszczeniu sprawi, że wnętrze będzie wyglądać nie tylko stylowo, ale również niezwykle przytulnie. Lampa łazienkowa powinna być przede wszystkim funkcjonalna, natomiast lampa ideal lux doskonale uzupełni każdą przestrzeń.

Oświetlenie to na tyle ważna kwestia, że nie należy zostawiać jej na sam koniec aranżacji. Warto już na wstępnym etapie projektu zastanowić się nad tym, jak urządzamy wnętrze i na czym chcemy się skupić.

Średnica i wysokość oprawy oświetleniowej

Zacznijmy od kilku podstawowych parametrów, zanim dodamy meble do mieszanki. Uwaga, te wytyczne mają zastosowanie do świateł sufitowych, takich jak żyrandole, lampy wiszące i plafony w otwartych pomieszczeniach, takich jak salony i sypialnie.

Gdzie wieszać oprawy oświetleniowe?

Rozstaw wokół i pomiędzy oprawami oświetleniowymi jest również ważny, szczególnie w odniesieniu do otaczających mebli, takich jak wyspa kuchenna lub stół w jadalni. Oświetlenie stosowane w kuchni i jadalni nad powierzchnią korzysta z powyższych wytycznych, z niewielkimi korektami - głównie w odniesieniu do wysokości zawieszenia i średnicy lub szerokości.

  • Weź pod uwagę kształt i rozmiar stołu.
  • Długie prostokątne lub owalne stoły dobrze współgrają z liniowymi lampami wiszącymi lub lampami o wielu źródłach światła.
  • Kwadratowe lub okrągłe stoły najlepiej sprawdzą się z pojedynczą lampą wiszącą lub żyrandolem umieszczonym na środku.
  • W tym przypadku atrakcyjne są również lampy wielopunktowe: wypróbuj okrągłą lampę wielopunktową z baldachimem, aby uzyskać bardziej dramatyczny efekt.
  • Jeśli wolisz wiele, mniejsze lampy wiszące ustawione w poprzek stołu będą równie efektowne.
  • Umieszczając oprawę nad stołem, upewnij się, że jej szerokość lub długość jest przynajmniej o 1 m mniejsza niż całkowita długość stołu.
Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje