czwartek, 9 września 2021 11:27

Dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki do włosów?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki do włosów?

Stylizacja, prostowanie włosów, częste sięganie po suche szampony, farbowanie, rozjaśnianie włosów — wszystkie tego typu zabiegi pozostają nie bez wpływu na kondycję włosów. Do tego część kobiet narzeka na to, że ich włosy od zawsze albo się puszą, albo łamią. Pielęgnacja włosów musi być więc odpowiednio przemyślana.

Naturalne kosmetyki do włosów

Profesjonalne kosmetyki do włosów nie zawsze występują w wersji organicznej i naturalnej, natomiast dzisiaj coraz więcej fryzjerów poleca stosowanie tego typu rozwiązań. Możesz zaakceptować wykorzystanie minimalnych składników pochodzenia innego niż naturalne (czasami są one niezbędne, ale z reguły nie obejmują więcej niż 1-2% składu). Warto wybierać tego typu kosmetyki, ponieważ zapewniają one naturalne wsparcie dla włosów, stymulują naturalne procesy oczyszczania, odnowy czy regeneracji włosów, natomiast nie obciążają ich tak, jak robią to produkty, które zawierają między innymi:

formaldehyd (Benzylhemiformal, DMDM Hydantoin, Diazolidinyl Urea czy Bronidox),

parabeny,

silikony (Cyclomethicone, Simethicone lub Dimethicone)

detergenty (SLS, SLES),

parafinę i lanolinę (Lanolin, Paraffin Oil, Parafinum Liquidum, SyntheticWax).

Sprawdź i przekonaj się sama: https://organicseries.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-do-wlosow/

Założenia pielęgnacji włosów?

Produkty do włosów przede wszystkim powinny być dopasowane do potrzeb użytkowników. W tym przypadku oznacza to przede wszystkim odpowiednie dopasowanie pielęgnacji do tego, czy masz włosy nisko-, średnio- czy wysokoporowate. Każdy z tych rodzajów włosów ma zupełnie inne wymagania i produkty, które sprawdzają się przy cienkich i puszących się włosach, niekoniecznie sprawdzą się przy grubych i idealnie gładkich, natomiast ciężko poddających się stylizacji. W ofercie sprawdzonego sklepu internetowego, jak i stacjonarnego możesz znaleźć szereg produktów, wśród których odkryjesz kosmetyki idealne dla twoich włosów.

Kosmetyki nie tylko do włosów

Do codziennej pielęgnacji warto wykorzystywać kosmetyki przede wszystkim naturalne, ponieważ zdecydowanie zmniejszają one ryzyko wystąpienia alergii (chyba że masz uczulenie na jeden z naturalnych składników kosmetyku, co może się oczywiście zdarzyć) czy podrażnień. Dzisiaj coraz popularniejsze jest  sięganie po naturalne kosmetyki do twarzy - https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/organic-series/serum/. Oprócz nich coraz częściej można spotkać także organiczne kosmetyki do rąk - https://organicseries.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-do-dloni/

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje