środa, 14 października 2020 17:17

Dłużą Ci się jesienne wieczory? "Kwestia ceny" sprawi, że okażą się za krótkie

Autor Mirosław Haładyj
Dłużą Ci się jesienne wieczory? "Kwestia ceny" sprawi, że okażą się za krótkie

Przygoda na śmierć i życie, miłość na dobre i na złe oraz nauka i religia kontra układy i mafia. To wątki, które w najnowszej powieści przedstawia jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy XXI wieku – Zygmunt Miłoszewski, który powrócił z nowym tytułem. Premierze „Kwestii ceny” (Wydawnictwo W.A.B.) towarzyszyła superprodukcja audio w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych pojawią się Aleksandra Popławska, Rafał Zawierucha oraz Arkadiusz Jakubik. To idealna propozycja na jesienne wieczory.

Jaką ceną jesteśmy w stanie zapłacić za spełnienie największych marzeń? Jak wiele możemy poświęcić, by uratować miłość naszego życia? Czy desperacka wyprawa w poszukiwaniu skarbu może odmienić losy ludzkości? Odpowiedzi na te pytania poszukują główni bohaterowie „Kwestii ceny”, thrillera przygodowego autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego. Jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy potracił z wyczekiwanym tytułem, który stanowi kontynuację „Bezcennego”. Premierze powieści przygodowej „Kwestia ceny” partnerowała superprodukcja na 40 głosów w gwiazdorskiej obsadzie (produkcja Studia Osorno). W głównych rolach usłyszeć można m.in. Aleksandrę Popławską, Rafała Zawieruchę oraz Arkadiusza Jakubika. Kulisy powstawania produkcji zdradził reżyser, Krzysztof Czeczot:

– Z uwagą przyglądałem się sytuacji, która dotknęła środowisko aktorskie w trakcie pandemii. Z dnia na dzień zostały odwołane plany zdjęciowe oraz spektakle. Wraz z moim Studiem Osorno postanowiliśmy zorganizować akcję, w której zaprosiliśmy aktorów do przesłania zgłoszeń do planowanych na najbliższy czas produkcji audio. W ciągu zaledwie dwóch dni dostaliśmy około 500 wiadomości, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W „Kwestii ceny” udało nam się obsadzić 40 osób, a kolejna grupa zagra w naszej następnej produkcji. Mam nadzieję, że uda nam się nawiązać współpracę w pozostałymi aktorami i aktorami z grupy przy jesiennych produkcjach.

Miłoszewski aktorem

Premierze superprodukcji audio, która zadebiutowała w Empik Go pod koniec czerwca towarzyszyło zaskoczenie. W role marynarzy wcielili się autor - Zygmunt Miłoszewski oraz redaktor „Kwestii ceny”, Marcin Mastalerz. To pierwsza tego typu produkcja Empik Go, w której pisarz był nie tylko autorem scenariusza, ale także udzielił głosu jednemu z bohaterów. Miłoszewski miał także wpływ na wybór narratora, którym został jego ulubiony głos - Filip Kosior.

Akcja mojej najnowszej powieści rozgrywa się na morzu. Dlatego wraz z redaktorem książki, Marcinem postanowiliśmy, by w produkcji audio wystąpić nie tylko jako autor i redaktor morskich opowieści, ale jako bohaterowie – marynarz numer 2 i numer 3. Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję wystąpić w tak fantastycznym przedsięwzięciu obok wyjątkowych gwiazd, oryginalnych efektów dźwiękowych, szumu fal czy nawoływań godowych delfinów

– zdradził Zygmunt Miłoszewski.

„Kwestia ceny”

„Kwestia ceny” to powieść, której akcja rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych – na początku XX oraz XXI wieku. Losy głównych bohaterów pozwolą przenieść się słuchaczom zarówno do świata nauki, religii i sztuki, ale także do miejsc, w których rządzą mafia i międzynarodowe układy. Bohaterowie z dobrych zamieniają się w złych, a na koniec, jak to u Miłoszewskiego, wszystko okaże się nie tym, czym na początku się zdawało. Innymi słowy słuchowisko Empiku, które powstało na podstawie "Kwestii ceny" to prawie 16 godzin doskonałej rozrywki, która wciąga i sprawia, że długie jesienne wieczory mijają nie wiadomo kiedy.

Kwestia ceny
Kwestia ceny - Miłoszewski Zygmunt , tylko w empik.com: 34,90 zł . Przeczytaj recenzję Kwestia ceny. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! \r

Scenariusz: Zygmunt Miłoszewski.
W rolach głównych wystąpili: Zofia Lorentz – Aleksandra Popławska, Bogdan Smuga – Arkadiusz Jakubik, Marcel Kluzka – Rafał Zawierucha, Narrator – Filip Kosior.
W pozostałych rolach: Joanna Osyda, Artur Krajewski, Maciej Wilewski, Aleksander Trąbczyński, Joanna Król, Agnieszka Wosińska, Katarzyna Romańczuk, Mariusz Czajka, Robert Mazurkiewicz, Konrad Żygadło, Łukasz Chmielowski, Krzysztof Tymiński, Sebastian Cybulski, Jan Kozaczuk, Leszek Żukowski, Krzysztof Cybiński, Karolina Piechota, Anna Smołowik, Kasia Wińcza, Justyna Fabisiak, Magdalena Celmer, Delfina Wilkońska, Mateusz Król, Radosław Chabowski, Mateusz Bernardyn, Andrzej Krucz, Marcin Kwaśny, Miłogost Reczek, Krzysztof Grabowski, Mirosław Guzowski, Mikołaj Chroboczek, Rafał Sisicki, Małgorzata Sadowska oraz Marcin Mastalerz i Zygmunt Miłoszewski.
Reżyseria: Krzysztof Czeczot.
Producent: Paweł Heba.
Copyright: Empik S.A.
Kierownictwo produkcji: Patryk Makowski.
Producent wykonawczy: Osorno.

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje