poniedziałek, 23 września 2024 06:05

Do trzech razy sztuka. Wisła Kraków z Ligą Mistrzów!

Autor Krystian Kwiecień

Biała Gwiazda po dwóch przegranych finałach z rzędu przełamała klątwę. Wiślacy pokonali hiszpańskie Flamencos Amputados i zostali najlepszą drużyną Europy.

Już w 13 minucie finału we włoskim Sassuolo Przemysław Świercz strzelił gola, dającego prowadzenie ekipie z Krakowa. Pół godziny później rywale z Hiszpanii strzelili bramkę wyrównującą, ale dwie minuty później Wiślacy ponownie wyszli na prowadzenie, za sprawą Davida Mendesa.

Nie dali rywalom szans

Wisła od samego początku rozgrywek była świetnie dysponowana. Na swojej drodze pokonała każdego z rywali, tym samym odnosząc komplet zwycięstw. Wygrywali z kolejno tureckim Sahinbey 3:0, angielskim Evertonem Liverpool 8:0 i irlandzkim Cork City 3:1. W półfinale zmierzyli się z włoska Vicenzą, którą ograli 4:1.

Tak jest! Wisła Kraków Amp Futbol zwycięzcą Ligi Mistrzów! 💙🤍❤️ Wielka duma! Jesteście najlepsi na świecie!

Opublikowany przez Socios Wisła Kraków Niedziela, 22 września 2024

We wcześniejszych latach Biała Gwiazda przegrywała finały z tureckimi zespołami. W 2022 2:5 z Etimesgut, a przed rokiem z 2:3 z Sahinbey. Teraz udało się przełamać niekorzystną passę i wznieść trofeum dla najlepszej drużyny Europy.

Amp futbol to odmiana piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej w przypadku graczy z pola i kończyny górnej u bramkarzy. Mecz trwa 2x25 minut.

fot: Wisła Kraków Amp Futbol / Instagram