poniedziałek, 3 lutego 2020 12:31

Dobry materac piankowy

Autor Głos 24
Dobry materac piankowy

Każdy z nas marzy o wygodnym łóżku, które zapewni spokojny sen. Komfortowy nocny wypoczynek nie jest możliwy bez wygodnego materaca. Coraz częściej przy wymianie materaca bierzemy pod uwagę kupno materaca piankowego, bo jest lekki, wytrzymały, higieniczny i niezwykle wygodny. Jak wybrać najlepszy?

Kiedy pora wymienić nasz materac?

Jeśli rano, po przebudzeniu dokucza nam ból kręgosłupa lub karku, nękają nas częste bóle głowy, budzimy się niewyspani – to znak, że należy wymienić nasz materac. Wygodny sen jest nam bardzo potrzebny. Podczas głębokiego snu regeneruje się nie tylko nasze ciało, ale nabieramy sił do kolejnego dnia. Nic dziwnego, że gdy śpimy na zniszczonym, niewygodnym materacu, czujemy się źle przez cały dzień. Jak to zmienić? Możemy wymienić nasz stary, tradycyjny materac na niezwykle wygodny materac piankowy.

Jeśli pianka to najlepsza

Zaletą materaców piankowych jest nie tylko ich lekkość, łatwość w utrzymaniu higieny i miękkość. Można wybrać najlepszy materac dla siebie, dopasowując twardość i rozmiar do naszych oczekiwań. Coraz częściej, jako wypełnienia materaca, wybierana jest pianka termoelastyczna, inaczej nazywana pianką termoaktywną, pianką visco elastyczną, lub memory foam (pianką, która „zapamiętuje” kształt). Materace visco dopasowują się do naszego ciała pod wpływem naszego ciepła. Jak to możliwe? Pianka termoelastyczna zmienia swoją twardość pod wpływem temperatury. W tych miejscach, w których nacisk naszego ciała jest największy, pianka bardziej się ogrzewa i robiąc się miększa, ugina, a nasze ciało dosłownie się w niej zatapia. Jeśli marzy nam się spanie w tak wygodnym łóżku – powinniśmy zdecydować się na materac z pianki visco.

Wygoda i zdrowie

Materace termoelastyczne zazwyczaj tworzone są z różnych warstw pianki. Wystarczy warstwa 3-6 centymetrów, aby zapewnić zdrowy sen osobom z problemami krążeniowymi lub z niektórymi schorzeniami ortopedycznymi. Szczególnie polecane są też dla osób obłożnie chorych, leżących, bo dzięki ich szczególnym właściwościom zredukowany jest ucisk materaca na dotykające podłoża części ciała i zachowane jest prawidłowe krążenie, co pozwala uniknąć odleżyn.

Jak dopasować materac z pianką visco?

Decydując się na materace termoelastyczny musimy dobrać najlepszy materac do naszych potrzeb. Przede wszystkim musimy pamiętać, że wszystkie zalety odczujemy, gdy warstwa pianki visco nie będzie zbyt cienka, oraz odpowiedniej twardości. Twardość pianki termoelastycznej określa się najczęściej podając jej gęstość. Materace z pianki visco o gęstości 30 kg/m3 będą raczej miękkie, odpowiednie dla lżejszych osób, a materace visco  z pianką o gęstości 50 kg/m2 będą lepsze dla osób o wadze średniej, lub większej.

Wybierz komfort i nowoczesność

Jeśli szukamy najlepszego materaca piankowego dla siebie, warto wybrać materace firmy Sleepmed. Łączą one w sobie najlepsze materiały i najnowocześniejsze pianki termoelastyczne, z najlepszymi technologiami, które sprawiają, że materac jest zdrowszy, a sen bardziej komfortowy. Materace tworzone są z zastosowaniem technologii Airforce, dzięki czemu materac „oddycha”, wypychając pod wpływem ruchu i ciężaru naszego ciała wilgotne powietrze, a wchłaniając świeże. Jest też dzięki temu jeszcze bardziej odpowiedni dla alergików.

Materace Sleepmed Hybrid i Hybrid Plus łączą właściwości pianki termoelastycznej z innowacyjnymi sprężynami komorowymi, które zapewniają odpowiednie podparcie ciała nawet u osób o większej wadze. Dla komfortu snu zastosowano w nich 7 zróżnicowanych stref twardości, dopasowanych do poszczególnych partii ciała. Materace SleepMed Standard i Hybrid są też wyposażone w unikatowy pokrowiec Merced, który ma właściwości masujące, jest odporny na roztocza i bakterie oraz można go zdejmować i prać, zapewniając sobie największą wygodę i higienę.

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje