piątek, 4 grudnia 2020 13:00

Dron - o czym pamiętać przed zakupem?

Autor Artykuł sponsorowany
Dron - o czym pamiętać przed zakupem?

Drony, zwane też bezzałogowymi statkami powietrznymi, są coraz popularniejsze, kupowane dla osób w różnym wieku. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by ucieszyć bliską nam osobę takim prezentem. Zanim jednak zamówimy to urządzenie, powinniśmy dowiedzieć się o nim najważniejszych informacji.

Zakup drona - czy to duży wydatek?

Rynek obfituje w wiele ciekawych modeli dronów, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Wystarczy odwiedzić Allegro, by się przekonać co do tego bogactwa dostępnych ofert. Jeśli jednak kupujemy pierwszy statek dla osoby, która nigdy nie miała do czynienia z tego rodzaju sprzętem elektronicznym, to nie musimy przepłacać, by stać się posiadaczem porządnego, jakościowo wykonane i łatwego w sterowaniu drona.

Prosty model? Pamiętajmy o mankamentach

Dla osoby stawiającej swoje pierwsze kroki w tym obszarze, absolutnie wystarczający będzie mini dron. Bardzo często wyposażony jest już kamerę, która jednak rejestruje obraz niezbyt wysokiej rozdzielczości, więc, marząc o pięknych zdjęciach, musimy pamiętać, że w tym wypadku to niemożliwe. Tego typu drony są też niezbyt odporne na wiatr, głównie przez to, że mało ważą, zabierajmy więc je w teren podczas spokojnej pogody.

Te powyższe uwagi należy wziąć pod uwagę, zdając sobie sprawę, że najtańszy model nie będzie wolny od wad. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zainwestować w coś z wyższej półki, oceniając jednak kilka najistotniejszych parametrów.

Czas lotu - ile powinien wynosić?

Przede wszystkim przekonajmy się, jaki jest przewidziany przez producenta maksymalny czas lotu. Zależy to w głównej mierze od zainstalowanych w urządzeniu baterii. Absolutne minimum to od 20 do 30 minut, gdyż krótszy czas uniemożliwia zarejestrowanie filmu.

Z kamerą czy bez?

Równie istotna jest to, jakiej jakości kamera została zainstalowana w dronie. Musimy tu sobie odpowiedzieć na pytanie, czy lepszy będzie model z kamerą, czy korzystniej ją kupić osobno? Jeśli marzy nam się wysoka jakość nagrywanych filmów lepiej ją dokupić, bo często dołączana do drona nie zapewnia najwyższej jakości. Oceńmy też, czy kamera nagrywa w jakości HD. Im większa ilość klatek na sekundę, tym korzystniej dla tworzonego filmu.

O czym dodatkowo pamiętać?

Przekonajmy się też co do rodzaju sterowania. Najlepsze są modele wyposażone w kontrolery, gdyż zapewniają łatwość obsługi. Oceńmy też odporność drona na wstrząsy. I zobaczmy jednocześnie, czy do wybranego przez nas urządzenia jest łatwy dostęp do części zapasowych.

Możemy być pewni, że dron sprawdzi się jako prezent na święta. Jeśli jednak ma być wysokiej jakości, powinien cechować się odpowiednimi - wspomnianymi w artykule - parametrami.

Technologia - najnowsze informacje