wtorek, 16 lipca 2019 08:05

Drwinia. Powstają nowe ścieżki pieszo-rowerowe

Autor Mirosław Haładyj
Drwinia. Powstają nowe ścieżki pieszo-rowerowe

Od kilku tygodni trwają prace przy drodze wojewódzkiej nr 964 w Ispini, gdzie powstają kolejne kilometry ścieżek pieszo-rowerowych na terenie gminy Drwinia.

To realizacja zadania pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych w pasie drogi DW 964 na terenie gminy Drwinia wraz z infrastrukturą typu Bike&Ride, Park&Ride,” stanowiącym pierwszy etap projektu pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia”. W ramach tego zadania powstanie prawie 13 km ciągu pieszo-rowerowego od granicy z Niepołomicami (miejscowość Chobot) do mostu w Niedarach i granicy z gminą Szczurowa.

Ponadto na trasie DW 964 dla bezkolizyjnej obsługi komunikacji zbiorowej będą zatoki autobusowe wraz z oświetleniem. Oprócz tego na trasie ścieżek w miejscowościach Ispina, Grobla, Świniary i Niedary wykonane zostaną miejsca typu Bike&Ride wraz z infrastrukturą w postaci zadaszonych wiat rowerowych oraz stojaków na rowery z ławkami i tzw. BikeStop czyli stacjami do napraw rowerów zaopatrzonymi w odpowiednie zestawy.

Dodatkowo w Grobli przewidziana jest budowa parkingu Park&Ride na min. 12 samochodów w tym dwa dla osób niepełnosprawnych i miejscem parkingowym dla przynajmniej czterech rowerów. To kolejna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa miłośników jednośladów.

Fot. i inf.: UG Drwina

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje