niedziela, 29 maja 2022 19:03

Dwie nastolatki wpadły do Wisły w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Dwie nastolatki wpadły do Wisły w Krakowie

Dwie dziewczyny wpadły do wody w rejonie bulwaru Rodła. Pomogli im policjanci z komisariatu wodnego.

Niebezpieczne zdarzenie opisało Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie. Doszło do niego w niedzielę, 29 maja wczesnym wieczorem. "Około godziny 17:40, policjanci komisariatu wodnego Policji w Krakowie w rejonie bulwaru Rodła podjęli dwie nastolatki z rzeki Wisła, po tym jak wpadły do wody. Dziewczyny, po przetransportowaniu do brzegu, przekazano przybyłym zespołom ratownictwa medycznego K01-008 oraz K01-020, które po udzieleniu medycznych czynności ratunkowych przewiozły poszkodowane do SOR" - napisali ratownicy w poście na Facebooku.

Bulwar Rodła znajduje się na Zwierzyńcu i rozciąga się pomiędzy ujściem rzeki Rudawy do Wisły, a mostem Dębnickim. Na bulwar jest wygodny zjazd dla karetek, dlatego często tam przewożone są łodzią osoby podjęte z Wisły.

Bulwar Rodła/ mama: OpenStreetMap

Wodny Komisariat Policji znajduje się w pobliżu Parku Dębnickiego, po lewej stronie Wisły. Służbę pełnią w nim specjalnie wyselekcjonowani policjanci, którzy mają uprawnienia uprawnienia ratownictwa wodnego, kursy kwalifikowanej pomocy medycznej, a nawet kursy ratownictwa narciarskiego.

Policjanci Wodnego Komisariatu Policji latem patrolują rzeki i jeziora pływając na motorówkach na sezonowych posterunkach wodnych, dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Posterunki sezonowe uruchamiane są w m.in. w Dobczycach, przy jeziorze w Klimkówce, Jeziorze Czorsztyńskim, i Jeziorze Rożnowskim. Policjanci patrolując akweny - podejmują także akcje ratunkowe, sprawdzają trzeźwość i przeprowadzają kontrole sterników i przystani.

Policjanci z Komisariat Wodnego pełnią również służbę patrolowo - interwencyjną na terenie Krakowa – Podgórza. Do służby wykorzystują nie tylko radiowozy ale i rowery, motocykle czy quady.

fot. Fb. Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje