piątek, 30 sierpnia 2019 08:26

Ekologiczna rewolucja. 3 ekoinnowacyjne dla Twojego domu

Autor Głos 24
Ekologiczna rewolucja. 3 ekoinnowacyjne dla Twojego domu

Ocieplenie klimatu na ziemi i coraz większa ilość spalin w naszym powietrzu wymusza na nas wspólną dbałość o nasze środowisko. Walkę o planetę powinniśmy rozpocząć już na etapie zagospodarowywania naszego domu. Wśród sposobów, na które warto stawiać, są pompy ciepła i fotowoltaika.

Nasz wkład w ekologię – wprowadź zmiany w swoim domu

My również możemy dążyć do tego, aby choć w minimalnym stopniu zrobić coś dobrego dla naszej planety. Coś, co w dobie kryzysu klimatycznego i tragicznej sytuacji naszej planety byłoby krokiem ku lepszemu. Szerokim polem działania są rozwiązania, które możemy zastosować w naszych domach. Oprócz zysków ekologicznych niosą one również plusy dla naszego domowego budżetu. Pomagają bowiem skutecznie obniżyć rachunki za energię elektryczną i inne media.

Fotowoltaika – energia prosto od słońca

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na zdobycie energii elektrycznej dzięki energii ze słońca. Rozwiązanie to przyczynia się do powstania zjawiska konwersji, czyli zmiany energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną.

W dłuższej perspektywie przewidywane są wzrosty ceny paliw, jak i energii. W tym kontekście stosowanie fotowoltaiki (PV) staje się coraz korzystniejsze. Co ciekawe w latach 2008-2014 średnie światowe ceny paneli obniżyły się o 80 proc. Plusem jest ponadto, że istnieje tutaj możliwość przekazywania nadwyżek wytwarzanej energii do sieci elektroenergetycznej. A w okresach zapotrzebowania na energię, po prostu odbiera się ją z sieci. Fotowoltaika robi to na zasadach net-meteringu. Dowiedz się więcej na: hewalex.pl

Pompa ciepła – sposób na cenną energię

Sposobem na obniżenie kosztów ogrzania budynku i pogrzania wody użytkowej jest wykorzystanie efektywnych energetycznie systemów, jakim są pompy ciepła. Urządzenia te korzystają z energii odnawialnej zgromadzonej w gruncie, powietrzu, bądź też wodzie. I co więcej, nie oddają do atmosfery różnego rodzaju spalin, efektów ubocznych zdobywania takiej energii. W przypadku pomp typu powietrze/woda nie jest wymagana budowa dolnego źródła ciepła w gruncie, czy wodzie. Dlatego są one łatwe do zastosowania w budynkach nowych i modernizowanych. Nie ma też ograniczeń związanych z minimalną temperaturą powietrza zewnętrznego, która konieczna byłaby do pracy takiej pompy.

Ekozmiany – enegooszczędny projekt budynku

Istnieje co najmniej kilka sposobów na to, aby dom stał się jeszcze bardziej energooszczędny. Warto to zaplanować już na etapie budowy takiej nieruchomości. Mniejszy dom i mniejsze przeszklenia to sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Oprócz tego znaczenie ma tu: jakość wykonanego ocieplenia domu, odpowiednia wentylacja, kształt domu (parterowy to większe straty ciepła), a także to, aby rozwiązania architektoniczne nie sprzyjały powstawaniu mostków termicznych.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje