piątek, 6 grudnia 2019 11:40

Esperal w Krakowie – jak działa wszywka alkoholowa?

Autor Bernard Szwabowski
Esperal w Krakowie – jak działa wszywka alkoholowa?

Terapia alkoholizmu powinna skutkować całkowitą wstrzemięźliwością uzależnionego od alkoholu. Jeśli nałogowiec ma motywację do walki ze swoim uzależnieniem, jesteśmy w połowie drogi do sukcesu. Jeśli natomiast ma problem z wdrożeniem zmian do obecnego trybu życia, możemy mu w tym w dość łatwy sposób pomóc. Skutecznie do spożycia alkoholu zniechęci go wszywka alkoholowa z Esperalem. Szybko i bezpiecznie wszyjesz Esperal w Krakowie.

Uzależnienie

Spożywając alkohol, dostarczamy do naszego organizmu substancję, która aktywizuje ośrodek nagrody znajdujący się w naszym mózgu. Powoduje to, że krótkotrwale odczuwamy przyjemność, błogie odprężenie, pozbywamy się czarnych myśli i zmartwień. Jednakże, gdy magiczna moc alkoholu przestaje działać, nasz organizm szybko się buntuje. Zapobiegniemy temu dzięki podjęciu działań w odpowiednim czasie. Jednym z nich może być wszywka alkoholowa – czyli łatwo dostępny Esperal w Krakowie.

Gdy przyzwyczaimy ciało do reakcji, jakie zachodzą w nim pod wpływem alkoholu, będzie ono domagało się tej substancji w sposób ciągły. Taki stan rzeczy nazywamy uzależnieniem. Alkoholik wpada w swoistą pułapkę – pije, żeby lepiej się poczuć, a lepiej się czuje, bo pije. Samodzielne przerwanie takiego ciągu alkoholowego jest praktycznie niemożliwe. Dla całkowitego wyleczenia alkoholika z nałogu konieczna jest kompleksowa terapia i współpraca pacjenta z wieloma terapeutami.

Substancja czynna – Esperal

Z pomocą osobie uzależnionej przychodzi ciągle mało znana substancja, jaką jest Esperal (disulfiram).  Ma postać tabletki, którą wszywa się podskórnie do organizmu alkoholika. Dla ciała, w którym nie ma alkoholu, pozostaje ona całkowicie obojętna. Gdy jesteśmy trzeźwi, w ogóle nie odczuwamy skutków wszycia jej do naszego organizmu.

Działanie Esperalu aktywuje się w momencie dostarczenia do organizmu substancji odurzającej, jaką jest w tym przypadku alkohol. Esperal hamuje wydzielanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który pomaga w rozkładzie alkoholu w wątrobie. W organizmie zaczyna gromadzić się substancja toksyczna – aldehyd octowy. W sytuacji niezaburzonej działaniem Esperalu nie doszłoby do tego rodzaju kumulacji. Toksyna powoduje występowanie objawów zatrucia alkoholowego o zwielokrotnionej sile. Najczęściej wymieniane to przede wszystkim: zawroty i bóle głowy, nudności, wymioty, zaburzenia pracy serca. W skrajnych przypadkach mogą wystąpić również symptomy, które są niebezpieczne dla życia.

Wszywka alkoholowa jest jedynie elementem terapii uzależnienia. Stanowiąc jej metodę awersyjną, zniechęca alkoholika do sięgnięcia po używkę. Samo zaszycie alkoholowe nie uzdrowi nałogowca, ale może w skuteczny i szybki sposób ograniczyć ryzyko sięgnięcia po substancję odurzającą. Dzięki temu możliwe stanie się przerwanie nawet długotrwałego ciągu alkoholowego, a to pierwszy krok do życia w trzeźwości. Okres abstynencji jest bowiem jedynym czasem, w którym alkoholik może podjąć świadomą decyzję o rozpoczęciu terapii. Terapia alkoholowa w Krakowie w Centrum Medycznym Galmedic składa się z wielu elementów: przerwanie ciągu alkoholowego, detoks, wszywka alkoholowa oraz psychoterapia.

Na czym polega zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg wszycia Esperalu w Krakowie trwa około pół godziny i przez specjalistów określany jest jako mało inwazyjny. Wykonuje go lekarz chirurg w bezpośrednim towarzystwie innej osoby z personelu medycznego. Najczęściej w czasie jego trwania stosuje się nieskomplikowane znieczulenie miejscowe.

Lekarz wykonuje w skórze pacjenta niewielkie nacięcie. Następnie lokalizuje mięsień, w którym umieszcza tabletkę z Esperalem. Najczęściej umiejscowiona jest ona w okolicy łopatki, obojczyka lub pośladka. Pacjenci wybierają te miejsca do implantacji, głównie ze względu na chęć ukrycia miejsca wszycia, choć sama tabletka jest zupełnie niewidoczna pod skórą. Dawkę wszywanego leku personel ustala indywidualnie dla każdego pacjenta. Zależy ona bowiem od wielu czynników, w tym również od budowy jego ciała i sylwetki.

Lek musi zostać wszyty w stanie trzeźwości pacjenta. Dlatego też przed przystąpieniem do zabiegu odbywa się badanie trzeźwości. Jest ono gwarancją dobrego działania leku, zmniejszając jednocześnie ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych tuż po zabiegu. Jedynym śladem świadczącym o wszyciu Esperalu są szwy, które możesz zdjąć już kilka dni po zabiegu, oraz niewielka blizna. Gdzie wszyć Esperal w Krakowie?

Centrum Medyczne Galmedic – Bezpieczny Esperal w Krakowie

Bezpieczne wszycie Esperalu w Krakowie możliwe jest w Centrum Medycznym Galmedic. Placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, a kadrę tworzą doświadczeni specjaliści w dziedzinie medycyny i terapii. Centrum Medyczne Galmedic oferuje kompleksową, dającą doskonałe rezultaty w leczeniu alkoholizmu.

W obecnych czasach terapia alkoholizmu, mimo że dla wielu uzależnionych wciąż wstydliwa, jest ogólnodostępna. Jeśli jesteś zainteresowany Esperalem w Krakowie, zapoznaj się z bogatą ofertą Centrum Medycznego Galmedic.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje