środa, 26 czerwca 2019 10:18

Filip Kaczyński wiceprezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej

Autor (red)
Filip Kaczyński wiceprezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej

Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński został wiceprezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Podczas poniedziałkowego (24.06) posiedzenia Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej pochodzący z Wadowic radny wojewódzki Filip Kaczyński został wybrany jednogłośnie wiceprezesem tej organizacji.

Małopolska Organizacja Turystyczna zrzesza samorządy z całego województwa, ale również firmy, hotele, biura podróży, stowarzyszenia i osoby prywatne związane z turystyką i promocją naszego regionu. To właśnie promocja Małopolski jest głównym celem tej organizacji, która działa już od 18 lat zrzeszając przeszło 150 podmiotów, m.in. gminę Wadowice, Lokalną Grupę Działania "Wadoviana", Hotel&SPA Kocierz czy Rodzinny Park Rozrywki "Energylandia" w Zatorze.

- Dziękuję wszystkim członkom zarządu za zaufanie. Deklaruję służyć wiedzą i pełnym zaangażowaniem dla dobra Małopolski i jej mieszkańców - mówił po wyborze na wiceprezesa MOT Filip Kaczyński.

Funkcja wiceprezesa tej organizacji jest funkcją społeczną, nie pobiera się za nią żadnego wynagrodzenia. Filip Kaczyński w zarządzie MOT zasiada od stycznia tego roku reprezentując Województwo Małopolskie jako radny i przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki SWM. W poniedziałek oprócz posiedzenia zarządu odbyło się również Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej, które udzieliło władzom organizacji absolutorium za ubiegły rok.

Celami Małopolskiej Organizacji Turystycznej są m. in.: kreowanie i promowanie atrakcyjnego wizerunku Krakowa i Regionu na krajowych i zagranicznych rynkach turystycznych, wspieranie rozwoju turystyki zgodnie ze strategią rozwoju regionu, integrację środowisk turystycznych poprzez współpracę sektora publicznego z niepublicznym sektorem gospodarki turystycznej i stowarzyszeniami związanymi z turystyką, jak również innymi organizacjami i przedsiębiorcami, zarządzanie regionalnym systemem informacji turystycznej i prowadzenie informacji o ofercie turystycznej regionu.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje