wtorek, 8 grudnia 2020 08:11

Gdzie i jak obstawiać mecze?

Autor Artykuł sponsorowany
Gdzie i jak obstawiać mecze?

Jeszcze przed rozpoczęciem przygody z zakładami bukmacherskimi, wiele osób ma wątpliwości co do zasad działania tego typu miejsc. Jest to obawa w pełni uzasadniona: w końcu często obawiamy się tego, czego się nie znamy. Dziś postaramy się krótko wyjaśnić, jak obstawiać mecze, gdzie zrobić to legalnie i o czym koniecznie pamiętać.

Gdzie obstawiać mecze w Polsce?

Na wstępie warto nadmienić, że niestety - istnieje szereg podmiotów z szarej strefy, które - mówiąc krótko - robią niezbyt dobry PR punktom działającym w pełni legalnie. Na terenie Polski, aby mieć pewność, że dokonujemy zakładu w 100% zgodnie z prawem, należy obstawiać zakłady wyłącznie w legalnych miejscach. Są to punkty, które uzyskały akredytację Ministra Finansów.

Chcąc mieć pewność, że wybrany bukmacher rzeczywiście działa w Polsce legalnie, należy sprawdzić spis takich punktów dostępny m.in. w internecie. Artykuł ten dotyczy tylko i wyłącznie właśnie takich, legalnie funkcjonujących podmiotów, zatem każdy, kto chce dokonać zakładu, może kierować się naszymi podpowiedziami.

Wybór platformy do obstawiania meczy jest w dużej mierze powiązany z indywidualnymi preferencjami każdego. Niektóre zakłady oferują ciekawe promocje, inne - aplikację mobilną, podczas gdy jeszcze kolejne - szczycą się bardzo szybkimi wypłatami należności. Przed dokonaniem rejestracji na konkretnej platformie i rozpoczęciem obstawiania, warto zorientować się, czym charakteryzują się największe zakłady bukmacherskie.

Punkty powitalne - ciekawa opcja dla nowych

Doskonałym pomysłem na obstawianie meczy na początku, gdy jeszcze nie do końca wiesz, jak ugryźć wiele kwestii - może być skorzystanie z platform, które oferują darmowe punkty na start. Podstawową zasadą w takich zakładach bukmacherskich jest, że punktów, które otrzymaliśmy w prezencie, nie można wypłacić. Nie oznacza to jednak, że są one w ogóle "nie do ruszenia": znaczna większość zakładów wymaga po prostu, by pozyskać w takim przypadku określoną ilość punktów (np. gdy dostaliśmy 30 darmowych, wirtualnych złotówek do obstawiania - wypłaty możemy dokonać dopiero po osiągnięciu kwoty wyższej od otrzymanej).

Jak obstawiać mecze?

Bez względu na wybrany zakład bukmacherski - warto posiadać również choćby podstawową wiedzę o tym, w jaki sposób właściwie obstawiać mecze. W początkowej fazie warto stawiać wyłącznie na dość dobrze znane sobie dyscypliny lub popularne mecze - tak, by mieć jakiekolwiek pojęcie o danym zdarzeniu. Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić, która z drużyn (lub który z graczy) ma większe szanse, a także jak wygląda potencjalna szansa na wygraną w określonym spotkaniu. Choć gracze obstawiają różnie, przynajmniej początkowo - podczas nauki - warto grać dość zachowawczo. Najpierw należy nauczyć się zasad funkcjonowania danego zakładu, a także zobaczyć, w jaki sposób oszacować szanse.

Dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z aktualnymi rankingami dla danej dziedziny, dokładna analiza takich rankingów z pewnością pomoże w dokonanniu najbardziej prawdopodobnego wyboru. Tutaj dostępne są aktualne rankingi sportowe

Warto przy tym zaznaczyć, że każdy z zakładów bukmacherskich może skupiać się na nieco innym typie spotkań. I tak - przykładowo - zakłady w przypadku polskich rozgrywek i zawodów w bogatej ofercie posiada forBET. O ile wspomniany wcześniej STS również pozwala na obstawianie polskich rozgrywek, to oferta forBET wydaje się być znacznie obszerniejsza.

Sport

Sport - najnowsze informacje