poniedziałek, 13 maj 2019 11:57

Debata kandydatów na Przewodniczącego Komisji Europejskiej

Napisane przez

W środę, 15 maja w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata kandydatów na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej. Debata ta będzie jedyną, która zgromadzi wszystkich głównych kandydatów.

W debacie, która ma koncentrować się na trzech tematach "Moja Europa: co mi daje?", "Środowisko" i "Nasze wartości i świat", zmierzą się Nico Cue (Lewica Europejska), Ska Keller (Europejska Partia Zielonych), Jan Zahradil (Porozumienie Konserwatystów i Reformatorów w Europie), Margrethe Vestager (Porozumienie Liberałów i Demokratów w Europie), Manfred Weber (Europejska Partia Ludowa (EPP), Frans Timmermans (Partia Europejskich Socjalistów).

Debatę moderować będzie troje dziennikarzy: Emilie Tran Nguyen z France Télévisions oraz Markus Preiss z ARD Germany będą na scenie, fińska dziennikarka Annastiina Heikkilä z YLE będzie uzupełniać dyskusję o opinie uzyskane z mediów społecznościowych.

Rozpoczęcie debaty planowane jest na godzinę 21.00. Na 2,5 godziny sala plenarna Parlamentu Europejskiego zostanie przekształcona w studio telewizyjne, a dyskusja polityków będzie transmitowana na żywo i tłumaczona na 23 języki.

Dziennikarze posiadający długoterminową akredytację międzyinstytucjonalną nie muszą posiadać specjalnej akredytacji, aby uzyskać dostęp do pomieszczeń Parlamentu 15 maja. Osoby, które jej nie posiadają powinny zarejestrować się online do 10 maja lub wysłać email przed 14 maja do: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

aba/

fot:© European Union 2019 - Source : EP/Arnaud DEVILLERS;

Piotr Sosin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.