Piotr Sosin

Piotr Sosin

Wincenty Namysłowski i Michał Ziajka - dwaj byli pracownicy Kopalni Janina, urodzeni w pierwszych latach XX wieku, w 1964 roku wydali książkę formatu A3 pt. „Historia Kopalni Węgla Kamiennego Janina w Libiążu i jej perspektywy na przyszłość”.

Pracownicy byli w tym samym składzie, tu nic się nie zmieniło.

Wyjątkowo pracowicie spędzą cztery ostatnie miesiące tego roku europarlamentarzyści. Poza ostatnimi dniami roku nie będą mieli ani jednego tygodnia bez parlamentarnej aktywności. Kalendarz prac Parlamentu Europejskiego na ten rok przewiduje sześć terminów na posiedzenia plenarne, również sześć - na spotkania grup politycznych i 11 - na obrady komisji. Na pracę posłów w terenie przeznaczono - z konieczności - tylko jeden tydzień.
Globalizacja tworzy nowe miejsca pracy, ale może też powodować ich utratę - informuje w najnowszej publikacji Biuro Prasowe Parlamentu Europejskiego. Przypomina, że w styczniu tego roku Parlament Europejski analizował działalność Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji i wezwał do usprawnienia tej instytucji.

Szefowa Komisji Europejskiej oficjalnie przedstawiła podział tek między kandydatów na komisarzy. Czy równowaga płci to dobry pomysł? Czy teka dla Polski jest odpowiednia? Zapraszamy do ankiety.

Uwolnienie Olega Sencowa to krok we właściwym kierunku i znak malejących napięć między Rosją i Ukrainą – ocenił przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

Strona 1 z 81