wtorek, 21 maj 2019 14:06

Lekcja “Żywej historii” - Noc duchów na Szubiennej Górze

Lekcja “Żywej historii” - Noc duchów na Szubiennej Górze 25 V 2019 Lekcja “Żywej historii” - Noc duchów na Szubiennej Górze 25 V 2019 Think Ville

Wśród podejmowanych inicjatyw lokalnych jest m.in. cykl gier miejskich “Miasto zagadek” , który rozpoczęliśmy 12 V 2019 wspierając Szkołę Osińskich w organizacji gry “Jakie tajemnice kryją Myślenice”.
Jej kontynuacja wraz z szukaniem skarbów powstanie po konsultacjach z Nadleśnictwem ws. “Zamczyska”.

Prowadzimy też lekcje “Żywej historii” w szkołach dla najmłodszych jak ostatnio podczas “Nocy Muzeów” 17 V m.in. z pracownią alchemika oraz dla starszych w historycznych miejscach z elementami LARP jak podczas zbliżającej się “Nocy duchów na Szubiennej Górze” o 20.00 w sobotę 25 V.

Program 25 V 2019:

20.00 - zbiórka na parkingu cmentarza w Polance (mapa niżej) 20.30 - rozdanie pochodni uczestnikom i start (zachód słońca) 20.30 - 21.30 - odkrywanie legendy “Szubiennej Góry” w grupach 21.30 - ognisko na Szubiennej Górze i omówienie legend

Scenariusz:

“Tym razem udajemy się na myślenickie miejsce straceń, gdzie od XIV wieku istniała miejska szubienica. Jedynym świadkiem tamtych wydarzeń, jest stare, rozłożyste drzewo i milcząca kapliczka z 1767 roku, ufundowana rok po zniesieniu wykonywania wyroków śmierci w tamtym miejscu.
Wg. legendy piorun uderzył w szubienicę, co uznano za znak od Boga i Rada Miasta uwolniła wtedy zbuntowanych chłopów. Zjawy ukazują się jako płaczący ludzie ze śladem na szyi i proszą o przysługi, które warto spełnić…”


Widzimy się o 20.00 przy parkingu cmentarza na Polance i dzielimy na grupy. Start o 20.30

Weźcie ze sobą żeby się posilić przy wspólnym ognisku po lekcji żywej historii ok 21.30

Zapisy odbywają się przez portal Zrzutka.pl, wpłacamy na rewitalizację "Zamczyska"!

Powodzenia w odkrywaniu legendy Szubiennej Góry!

PS. Wydarzenie odbędzie się niezależnie od pogody.


Materiały źródłowe:

Kanał YouTube “Historia z Galicji” 
Kary śmierci w Polsce
Książki: Monografia Myślenic, Beskid Myślenicki
Zapisy przez Zrzutka.pl 

Wydarzenie na portalu Facebook

Więcej informacji o nas

Michał Kizlich

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.