Piotr Sosin

Piotr Sosin

Transformacja energetyczna światowej gospodarki oraz popularyzacja odnawialnych źródeł energii doprowadzi do zwiększenia popytu na miedź i do wzrostu ceny tego surowca. Dlatego Polska musi rozstrzygnąć, czy wprowadzać posiadane zasoby na rynek teraz, czy jednak odkładać je na lepsze czasy – powiedział Radosław Żydok, dyrektor departamentu analiz regulacyjnych KGHM Polska Miedź S.A.

Anna Dankowska-Borowska, córka Józefa Dulskiego, nauczycielka historii w Szkole Podstawowej nr 3 w Wieliczce wspomina: „Józef Dulski mając 20 lat, jako uczeń LO w Strzyżowie przed maturą 28 kwietnia 1950 r. został aresztowany za przynależność do antykomunistycznej organizacji Demokratyczna Armia Krajowa.“

Tylko do wtorku 21 maja można dopisać się do spisu wyborców. Chodzi o osoby, które chcą głosować poza miejscem, w którym wpisane są do rejestru wyborców. Tacy wyborcy mogą zgłosić się do urzędu gminy osobiście bądź wysłać wniosek elektronicznie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Europie rozpocznie głosowanie w Holandii a zakończy zamknięcie lokali wyborczych we Włoszech. Cisza wyborcza w Unii Europejskiej kończy się o godz. 23

Poniedziałek to ostatni dzień na zgłoszenie do konkursu „All you need is vote!”. Do wygrania jest w sumie 13 tys. zł.

Za niespełna tydzień odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak ocenia Pani/Pan kampanię wyborczą? PAP zaprasza do krótkiej ankiety.

Strona 1 z 42