środa, 26 czerwiec 2019 17:44

Jak wygrać wybory? Opozycja zaprezentowała sztab wyborczy

Napisał

Wygląda na to, że opozycja powoli budzi się z letargu, w jaki zapadła po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Dzisiaj zaprezentowała sztab wyborczy, który ma zapewnić jak najlepszy wynik w jesiennych wyborach parlamentarnych. Termin prezentacji okazał się dla opozycji trafiony – dzisiejszy sondaż przeprowadzone przez Kantar przyniósł spory, 6-cio procentowy spadek poparcia dla rządzącej partii.

Ale z deklaracji członków sztabu wynika, że nie chcą bazować jedynie na symbolicznych znakach i przypadkowych wahaniach nastroju wyborców. Obiecują zaangażowanie, energię i ciężką pracę. – Dziś formalnie zawiązał się sztab wyborczy, któremu mam zaszczyt szefować. Obiecujemy Wam ciężką pracę każdego dnia w jednym celu - by wygrać jesienne wybory. Od dziś przez 24h/dobę pracujemy, żeby osiągnąć ten cel. To gwarantujemy – obiecuje szef sztabu, Krzysztof Brejza. – To on ma wyznaczać kierunki działań i podejmować kluczowe decyzje. Pomagać mu będą Bartosz Arłukowicz, który będzie odpowiedzialny za kontakty bezpośrednie z wyborcami, Barbara Nowacka zajmie się polityką społeczną, sprawami kobiet i zdrowia, a Małgorzata Kidawa-Błońska kulturą. Całość, czyli pracę 16 sztabów regionalnych i 41 okręgowych będzie koordynował Adam Szłapka. Sztab uzupełnia dwójka zwycięskich prezydentów z wyborów  samorządowych – Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi ma odpowiadać za samorząd i ekologię oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, który zajmie się sprawami edukacji.

– Od dziś sztab Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców pracuje pełną parą. Energia, kompetencja, pomysły i otwartość. Wspólnie powalczymy o lepszą, przyjazną Polskę – zapewnia Barbara Nowacka. Na ile te deklaracje okażą się prawdziwe, będziemy mieli okazję zobaczyć już wkrótce.

 

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.