piątek, 06 wrzesień 2019 17:38

Kosiniak-Kamysz w Krakowie: Chcemy łączyć, nie dzielić [WYWIAD]

Napisała

- Tradycja nie jest przeciwieństwem nowoczesności. Tak jak bycie w Unii Europejskiej nie jest przeciw patriotyzmowi. To się uzupełnia, a nie neguje – powiedział Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz w Krakowie.

Lider ludowców w czasie wizyty w Małopolsce przedstawił kandydatów do Sejmu, którzy startują z list PSL, a także zaprezentował główne postulaty programowe ugrupowania.

 

Oto, kto znalazł się na listach PSL w Małopolsce:

Okręg nr 12 - powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki.

  1. Brynkus Józef, nauczyciel akademicki, Wadowice
  2. Kała Józef, inżynier hutnik, Polanka Wielka
  3. Herbut Dawid Julian, policjant, Kalwaria Zebrzydowska
  4. Zawadzki Grzegorz Roman, górnik, Jawiszowice
  5. Dębińska Maria, rolnik, Juszczyn
  6. Gołąb Katarzyna, nauczyciel, Radocza
  7. Bolek Magdalena, inżynier elektryk, Babice
  8. Bedra Renata Barbara, monter elektroniki samochodowej, Jawiszowice
  9. Michalec Sylwia, specjalista zarządzania kryzysowego, Bachowice
  10. Sikora Marek Andrzej, projektant grafiki, Biertowice
  11. Hyjek Ewa Maria, pedagog, Myślenice
  12. Pająk Dorota, ekonomista, Ponikiew
  13. Jakubowski Tomasz Marek, nauczyciel, Wadowice
  14. Kierpiec Daniel Józef, prawnik, Kęty
  15. Górecki Andrzej, inżynier mechanik, Stanisław Górny
  16. Motyka Miłosz Maksymilian, inżynier ochrony środowiska, Tokarnia

Okręg nr 13 - miasto Kraków oraz powiaty: krakowski, miechowski i olkuski.

  1. Ścigaj Agnieszka, socjolog, Kolbark
  2. Kempf Piotr Marek, inżynier leśnictwa, Kraków
  3. Patena Marta Elżbieta, nauczyciel, Kraków
  4. Wantuch Łukasz Mariusz, prawnik, Kraków
  5. Pułka Jerzy, wyższy urzędnik samorządowy, Gołcza
  6. Stach Beata Katarzyna, technik mechanik obróbki skrawaniem, Kraków
  7. Szczoczarz Bartłomiej Andrzej, technik budownictwa, Kobylany
  8. Zielnik-Pielka Joanna Małgorzata, lekarz, Wolbrom
  9. Lęcznarowicz Elżbieta Janina, konsultant, Kraków
  10. Gajęcka Jolanta Anna, nauczyciel, Kraków
  11. Klempa Przemysław Zbigniew, prawnik, Kraków
  12. Paszkot Marzena Iwona, wyższy urzędnik samorządowy, Kraków
  13. Apostoł Marian, prawnik, Kraków
  14. Okrajek Włodzimierz Wiktor, pracownik administracji samorządowej, Pietrzejowice
  15. Pobędza Czesław Maciej, rolnik, Maszków
  16. Mitka Katarzyna Helena, nauczyciel, Tenczynek
  17. Florek Marcin Grzegorz, przedsiębiorca, Kraków
  18. Kurtyka Halina Ewa, specjalista do spraw organizacji usług gastronomicznych, hotelarskich i turystycznych, Zabierzów
  19. Sławomirski Radosław Paweł, nauczyciel akademicki, Kraków
  20. Strutyński Łukasz Andrzej, prawnik, Kraków
  21. Sosenko Krzysztof Jan, ekonomista, Kraków
  22. Pasternak Janusz Mariusz, technik budownictwa, Sułoszowa
  23. Drwal Dawid Marek, kierownik działu w lokalu gastronomicznym, Kraków
  24. Szwed Barbara Ewa, pracownik cywilny wojska, Kraków
  25. Machnik Grzegorz Józef, technik elektryk, Wola Radziszowska
  26. Wójcik Adam Bernard, inżynier transportu drogowego, Skawina
  27. Dziedzic Stanisław, kulturoznawca, Kraków
  28. Prokop-Staszecka Anna Barbara, lekarz, Kraków

Okręg nr 14 – miasto Nowy Sącz oraz powiaty: powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański.

  1. Nowogórska Urszula Teresa, pracownik samorządowy, Świdnik
  2. Kolbrecka Józefa, bibliotekarz, Biały Dunajec
  3. Tumidajewicz Iwona Agnieszka, animator kultury, Libusza
  4. Krygowski Anatol, fryzjer, Gorlice
  5. Półchłopek Małgorzata Krystyna, inżynier budownictwa, Krynica-Zdrój
  6. Kiełbasa Katarzyna Maria, radca prawny, Lipnica Wielka
  7. Baran Grzegorz, nauczyciel, Podegrodzie
  8. Paluch Przemysław Marcin, inżynier leśnik, Krempachy
  9. Białoń Maria Barbara, emeryt, Ropa
  10. Barna Andrzej, rolnik, Kunkowa
  11. Janus Mirosław Stanisław, betoniarz, Nowy Targ
  12. Bąk Maria, księgowa, Nowy Targ
  13. Popławska Irena Barbara, ekonomista, Mszana Dolna
  14. Grabska Wioletta Dorota, specjalista do spraw marketingu, Gorlice
  15. Filas Krzysztof, przedsiębiorca, Gliczarów Górny
  16. Tylka Maria, emeryt, Witów
  17. Rapciak Hubert Jan, technik budownictwa, Poręba Wielka
  18. Wójciak Małgorzata, krawcowa, Lipnica Mała
  19. Czarnecki Rafał Marcin, programista, Nowy Sącz

Okręg nr 15 – miasto Tarnów oraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki. 

  1. Kosiniak-Kamysz Władysław Marcin, lekarz medycyny, Kraków
  2. Kordula Joanna Ewa, księgowa, Wieliczka
  3. Sorys Stanisław Andrzej, nauczyciel akademicki, Pleśna
  4. Drożdżak Ryszard, inżynier środowiska, Kamyk
  5. Gaweł Marcin Stanisław, inżynier rolnik, Pałecznica
  6. Kamiński Bogusław, ekonomista, Połom Mały
  7. Duda Grzegorz, rolnik, Nowopole
  8. Skalak Anna Teresa, nauczyciel, Żabno
  9. Biedroń Adam Roman, blacharz lakiernik, Łęg Tarnowski
  10. Łakoma Maria Stefania, rolnik, Przesławice
  11. Zalewski Marian Józef, nauczyciel, Szczurowa
  12. Dąbroś Stella Józefa, nauczyciel, Szczucin
  13. Żak Tadeusz Kazimierz, szewc, Tarnów
  14. Powroźnik Magdalena Anna, agent ubezpieczeniowy, Wola Dębińska
  15. Chmiela Artur Piotr, budowlaniec, Przebieczany
  16. Myśków-Skoczek Beata Maria, lekarz medycyny, Baczków
  17. Tokarczyk-Kozioł Małgorzata Anna, nauczyciel, Nowe Żukowice
  18. Mikos Marcin Krzysztof, specjalista zdrowia publicznego, Kraków

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.