poniedziałek, 14 październik 2019 14:58

Kto z Małopolskii do Sejmu? Mamy już pełne wyniki

Napisał

Na podstawie danych podanych przez PKW możemy już powiedzieć kto z poszczególnych okręgów w Małopolsce dostał się do Sejmu.

Okręg 12 (powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki) - 8 mandatów:

PiS (53,48%)

  • Rafał Bochenek - 46 816 głosów
  • Marek Polak - 16 130 głosów
  • Filip Kaczyński - 14 731 głosów
  • Ewa Filipiak - 14 010 głosów
  • Krzysztof Kozik - 12 460 głosów
  • Władysław Kurowski - 10 525 głosów

KO (23,04%)

  • Dorota Niedziela - 22 013 głosów
  • Marek Sowa - 18 597 głosów

Okręg 13 (Kraków i powiaty: krakowski, olkuski, miechowski) - 14 mandatów:

PiS (39,56%)

  • Małgorzata Wassermann - 140 692 głosów
  • Andrzej Adamczyk - 29 686 głosów
  • Jarosław Gowin - 15 802 głosów
  • Jacek Osuch - 12 150 głosów
  • Ryszard Terlecki - 10 327 głosów
  • Elżbieta Duda - 8 298 głosów

KO (30,48%)

  • Paweł Kowal - 76 720 głosów
  • Ireneusz Raś - 18 203 głosów
  • Bogusław Sonik - 17 465 głosów
  • Aleksander Miszalski - 15 987 głosów

SLD (Lewica) (13,01%)

  • Maciej Gdula - 35 279 głosów
  • Daria Gosek-Popiołek - 17 488 głosów

Konfederacja (7,99%)

  • Konrad Berkowicz - 36 428 głosów

PSL (7,27%)

  • Agnieszka Ścigaj - 20 877 głosów

Okręg nr 14 (Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański) - 10 mandatów:

PiS (65,80%)

  • Arkadiusz Mularczyk - 72 660 głosów
  • Barbara Bartuś - 23 468 głosów
  • Edward Siarka - 21 561 głosów
  • Anna Paluch - 20 908 głosów
  • Wiesław Janczyk - 16 305 głosów
  • Andrzej Gut-Mostowy - 12 437 głosów
  • Jan Duda - 11 579 głosów
  • Patryk Wicher - 10 900 głosów

KO (13,83%)

  • Jagna Marczułajtis-Walczak - 21 968 głosów

PSL (7,35%)

  • Urszula Nowogórska - 11 499 głosów

Okręg nr 15 (Tarnów oraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki) - 9 mandatów:

PiS (59,59%)

  • Anna Pieczarka - 75 220 głosów
  • Joanna Szczurek-Żelazko - 25 323 głosów
  • Urszula Rusecka - 18 321 głosów
  • Wiesław Krajewski - 16 719 głosów
  • Stanisław Bukowiec - 12 449 głosów
  • Norbert Kaczmarczyk - 12 164 głosów
  • Piotr Sak - 9 855 głosów

KO (14,00%)

  • Urszula Augustyn - 20 120 głosów

PSL (13,35%)

  • Władysław Kosiniak Kamysz - 33 784 głosów

 

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.