Manuel Langer

Manuel Langer

Starosta Adam Kociołek opowiada w rozmowie z nami o trudnej sytuacji budżetowej powiatu wielickiego. Dlaczego konieczne są cięcia? Czy powiatowi grozi bankructwo? Co z Powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną? Jak wyjść z obecnej, niełatwej sytuacji?

W piątek, 8 listopada prezydent Jacek Majchrowski podpisał ostateczną umowę na wykup terenu Wesołej – ważnej z punktu widzenia miasta dzielnicy Krakowa. Łączny koszt to 283 mln 176 tys. zł. Zawarte porozumienie jest efektem wielomiesięcznych ustaleń władz Krakowa z przedstawicielami Szpitala Uniwersyteckiego i Prokuratorii Generalnej.

W dniu 4.11.2019r. o godz. 10.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej w ramach obchodów 740 -lecia lokacji Nowego Brzeska. W konkursie wystąpiło łącznie 20 uczestników.

W dniach 8- 11 listopada 2019 roku na terenie powiatu przeprowadzone zostaną działania „ Listopadowy Weekend 2019”. Działania te organizowane są w związku z wydłużonym czasem wolnym.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym oku zakończy się budowa brakującego fragmentu ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły, na odcinku od ul. Widłakowej do ul. Tynieckiej.

17. edycja Festiwalu Misteria Paschalia odbędzie się w dniach 6–13 kwietnia 2020 r. W przyszłym roku festiwal zwróci się w stronę Niemiec, a wędrówkę po protestanckiej muzyce północnej i centralnej Europy poprowadzi Raphaël Pichon, francuski dyrygent słynący z ukazywania muzycznych związków Bacha z Mendelssohnem, Schütza z Brahmsem, Rameau i Glucka z Berliozem.

Strona 1 z 662